امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

توجه ویژه به سلامت شهروندان در اولویت برنامه های کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست و سلامت.

توجه ویژه به سلامت شهروندان در اولویت برنامه های کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست و سلامت

توجه ویژه به سلامت شهروندان در اولویت برنامه های کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست و سلامت

دکتر علی ناصری: توجه ویژه به آرامستان قدیمی شیراز، توسعه صنعت توریسم را در پی دارد / باید کنترل بیشتری بر روی ساختمان هایی که به لحاظ ایمنی دچار اشکال هستند به خصوص ساختمان های مدارس صورت پذیرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، اعضای کمیسیون های خدمات شهری، محیط زیست و سلامت شورا در ادامه سلسله نشست های خود با مدیران و مسئولین سازمان ها، امروز در ایستگاه 14 آتش نشانی واقع در شهرک والفجر حضور یافتند و با مسئولین مربوطه دیدار و گفتگو کردند.

در این نشست رییس کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست و سلامت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حادثه برمشور و آتش نشانان حادثه پلاسکو و همچنین تقدیر از فعالین عرصه آتش نشانی، امداد و نجات، در خصوص عملکرد کمیسیون گفت: در کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست و سلامت از قوی ترین افراد در مباحث زیست محیطی استفاده خواهیم کرد و همچنین از مشاورانی بهره خواهیم برد که صاحب سبک و ایده اند تا ما نیز بتوانیم پاسخگوی شهروندان عزیزمان باشیم.

دکتر علی ناصری هدف از این نشست را هم اندیشی و تعامل با سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی خواند و خاطرنشان کرد: در جلسه ای که هفته گذشته در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری برگزار شد مقرر گردید کارگروهی بویژه به منظور مقابله با کسانی که مافیایی تحت عنوان تغییر کاربری باغات و از بین بردن آن ها برپا کرده اند، تشکیل شود و فعالیت خود را نیز هرچه سریع تر آغاز نماید.

وی همچنین ضمن اشاره به بازدید کمیسیون از تصفیه خانه های سازمان آبفا و جایابی تصفیه خانه هایی که شهرداری پیش بینی نموده بیان داشت: پیگیری تصفیه خانه های لوکال مناطق قصردشت، قصرقمشه، زیباشهر و منطقه هفت شهرداری شیراز باید هرچه سریع تر صورت پذیرد تا مصوبات به اجرا در بیایند و مردم طعم شیرین کار اجرایی و علمی را احساس نمایند.

این عضو شورا از نشست کمیسیون با سازمان ساماندهی میادین، مشاغل و محصولات کشاورزی  در آینده ای نزدیک خبر داد و افزود: آن دسته از مشاغلی که در مرتبه قرمز و زیان آور قرار دارند از جمله کارخانه ریشمک، پشم شیشه، سیمان و روغن نباتی باید هرچه سریع تر از سطح شهر خارج شوند.

وی ضمن بیان این مطلب که مسئولین مربوطه آمادگی خود را برای انتقال کارخانجات مذکور به خارج از شهر اعلام نموده اند، اشاره ای نیز به آسیب ها و مسائل زیست محیطی که این دسته مشاغل برای ساکنان منطقه ایجاد می نمایند کرد و گفت: مسئله سلامت شهروندان موضوع مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای شود ضمن اینکه در نظر داریم نسبت به تعیین تکلیف نهایی موضوع، جلسه ای در جهت هماهنگی با حضور استاندار محترم ترتیب دهیم.

در ادامه دکتر علی ناصری ضمن توجه به مبحث گردشگری  در شیراز اظهار کرد: آرامستانی در شیراز وجود دارد که با توجه به قدمت بسیار زیاد قبور آن می توان در راستای توسعه صنعت گردشگری و توریسم آن را مورد توجه قرار داد.

وی افزود: بازدیدهایی در آینده با سازمان آرامستان ها نیز خواهیم داشت تا ضمن توجه به مساله تاریخی بودن آرامستان قدیمی شیراز، شرایطی فراهم نماییم تا شهروندان بتوانند با کمترین ناراحتی عزیزان از دست رفته خود را در آرامستان جدید به خاک بسپارند.

رییس کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست و سلامت شورا در خصوص ناایمن بودن برخی مکان ها به خصوص مدارس نیز افزود: باید کنترل بیشتری بر روی ساختمان هایی که به لحاظ ایمنی دچار اشکال هستند صورت پذیرد.

عضو شورا خاطرنشان کرد: ایمنی فرزندان این آب و خاک از اهم موضوعات است و باید راهکارهای کارشناسی ارائه گردد و پس از بررسی علمی، با یک برنامه زمان بندی شده محقق و عملی گردد.

وی یادآور شد: کمیسیون به طور منظم و فعال امور مربوطه خود را انجام خواهد داد و بویژه با حضور مشاورین خوش فکر، این نوید را خواهیم داد که در آینده ای نه چندان دور لبخند مضاعفی را بر لبان شهروندان بنشانیم.

دکترعلی ناصری در پایان سخنان خود، ضمن توجه بر تقویت دو مبحث مهم آموزش پرسنل و تیم عملیات آتش نشانی،  بر انجام فعالیت های علمی و مطابق با تکنولوژی روز تاکید کرد و خواستار تعامل هرچه بیشتر شورا و شهرداری در برون رفت از مشکلات شد.

مهندس امینی معاون حوزه خدمات شهری شهرداری شیراز نیز ضمن ارائه گزارشی از بازدید اخیر خود از کشور ژاپن، فعالیت های صورت گرفته توسط حوزه معاونت و سازمان را برشمرد و از جمله کمبودهای پیش رو را فقدان «خط سبز» در خیابان ها به منظور عبور خودروهای امدادی در خطوط ویژه و تسریع در امر امدادرسانی، کمبود ایستگاه های آتش نشانی، کمبود منابع انسانی امدادرسان و مشکل بودجه را نام برد.

فرخ زاده مدیرعامل سازمان آتش نشانی نیز با ارائه گزارش، توضیحاتی در راستای خدمات سازمان، مشکلات و آمارهای سازمان بیان کرد و پیشنهادی مبنی بر بیمه آتش سوزی شهر شیراز به منظور حمایت از ابنیه اقشار ضعیف جامعه ارائه نمود.

در ادامه نیز از تجهیزات و مانورهای آن سازمان بویژه « خودرو مرکز فرماندهی سیار جنوب کشور» بازدید بعمل آمد.

لازم به توضیح است خودرو مرکز فرماندهی سیار بصورت خودکار با استفاده از سیستم های AVL، GPS و سیستم های ردیاب، گزارشی از وضعیت های غیرقابل دسترسی ارائه و به سایر پایگاه ها مخابره می کند.

۱۳۹۶/۰۸/۱۴ - ۱۷:۴۴:۵۳

دیدگاه های شما