امروز: شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مراسم معارفه حیدر اسکندرپور شهردار جدید شیراز

مراسم معارفه شهردار جدید شیراز

مراسم معارفه شهردار جدید شیراز 

مراسم معارفه حیدر اسکندرپور شهردار جدید شیراز با حضور استاندار، نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورا، سرپرست، معاونین و مدیران شهرداری و دیگر مسئولین در تالار جهاد دانشگاهی شیراز برگزار شد.
در این مراسم، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با تبریک به شهردار و اشاره به تجربیات، امانتداری و شناخت کامل وی از شیراز گفت: شورای پنجم از شهردار جدید شیراز انتظار دارد؛ ابتدا پروژه‌های نیمه تمام را به اتمام برساند که این مسئله نیازمند مدیریت خوب و هوشمند است. علاوه بر این؛ رویکرد‌ شورا را در تنظیم برنامه سوم و بودجه 97 مورد توجه قرار دهد. همچنین در انتخاب نیرو شایسته‌سالاری، پاکدستی و تجربه را مد نظر داشته باشند و در برخورد با شهروندان تکریم را مورد توجه قرار دهند.
سید احمدرضا دستغیب ضمن تاکید بر حفظ و نگهداری باغات افزود: شیراز باید بعنوان شهر سبز و زیباترین شهر جهان شناخته شود.
وی در ادامه اظهار کرد: علاوه بر توجه به بعد سومین حرم اهل بیت باید شیراز بعنوان پایتخت فرهنگی کشور هم مورد توجه قرار گیرد و برای ارتقای بُعد گردشگری و سیاحتگری در سطح ملی و جهانی باید تلاش نمود.

رییس شورای شیراز در خصوص عزل و نصب مدیران شهرداری خاطرنشان کرد: شورای پنجم هیچ دخالتی در عزل و نصب مدیران ندارد اما طبق قانون بر رفتار مدیران نظارت خواهد داشت و با مدنظر قرار دادن پاکدستی و شایسته‌سالاری با رانت‌خواری برخورد جدی خواهد کرد.
سید احمدرضا دستغیب در پایان سخنان خود با ابراز تاسف از محرومیت شیراز از وجود مهندس معافیان به عنوان شهردار شیراز بیان داشت: اگر چه ما از مدیریت جناب معافیان محروم شدیم اما امیدواریم ایشان با ارائه مشاوره، تجربیات خود را در اختیار ما قرار دهند و ما را بهره مند سازند.
دکتر بهرام پارسایی نماینده مردم شیراز در مجلس نیز مطالبی در خصوص بازنگری قانون شهرداری ها، موضوع افراط و تفریط در مسائل اجتماعی و فرهنگی، عدم تبلیغات فرهنگی برای بازتاب شیراز بعنوان شهر ادبی، استفاده از مشاوران خارجی در مسائل شهری و پیگیری لازم برای اختصاص روزی به عنوان روز بزرگداشت کوروش در تقویم ملی ایران در مجلس مطالبی بیان داشت.
مهندس اسدی سرپرست شهرداری شیراز نیز حضور مهندس اسکندرپور شهردار جدید کلانشهر شیراز و حمایت‌های شورای اسلامی را در برداشتن قدم‌های بزرگی برای شیراز را خاطرنشان کرد .
رضایی دیگر نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز مشکلات شیراز را مسائلی نظیر حاشیه‌نشینی، تکدی‌گری، ترافیک، افزایش محدوده شهر و غیره عنوان کرد  وآن را شایسته شهری چون شیراز ندانست.
در این مراسم تبادار استاندار فارس، علی اکبری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی و شهردار جدید نیز مطالبی بیان داشتند.

۱۳۹۶/۰۸/۱۶ - ۱۹:۵۴:۱۴

دیدگاه های شما