امروز: جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

اعلام آمادگی شورای شهر شیراز برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه

اعلام آمادگی شورای شهر شیراز برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه.

اعلام آمادگی شورای شهر شیراز برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه

لیلا دودمان: مردم متناسب با تغییر نیازمندیهای منطقه زلزله زده کمک کنند

جمعی از فعالان اجتماعی و مدیران دستگاه‌های امدادی و اجرایی استان فارس و شهر ستان شیراز در نشستی به دعوت کمسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر به بررسی آخرین وضعیت جمع‌آوری و ارسال کمک‌های مردمی به منطقه زلزله زده کرمانشاه پرداختند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «لیلا دودمان» رییس کمیسون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز در سخنانی با بیان اینکه مردم شیراز همیشه در محبت و مهربانی به همنوعان پیش قدم بوده‌اند گفت: با توجه به اخبار و اطلاعات دریافتی از سطح شیراز و منطقه زلزله‌زده کرمانشاه به نظر می‌آید نوعی بی نظمی و نابسامانی در ارسال و دریافت کمک‌های مردمی وجود دارد.

وی با تقدیر از تلاش دستگاه‌های امدادرسان برای جمع آوری کمک‌های مردمی خاطرنشان کرد: اطلاعات و اخبار نشان می‌دهد که نیازمندی‌های منطقه تغییر یافته و از کمک‌های اولیه مثل آب و نان به مواد بهداشتی، شیر خشک و وسائل بهداشتی تغییر کرده است.

رییس کمسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز ابراز کرد: هم اکنون جمعیت هلال احمر استان فارس محموله‌های مردمی را با هواپیما و در کمتر از 3 ساعت به دست نیازمندان می‌رساند بنابراین ضرورتی برای ارسال زمینی کمک‌ها وجود ندارد.

وی به آیین نامه جذب و هدایت کمک‌های مردمی اشاره کرد و گفت: بر  اساس قانون جمعیت هلال احمر مسئولیت اصلی ارسال و توزیع کمک‌های مردمی را بر عهده دارد بنابراین توصیه می‌شود مردم کمک‌های نقدی خود را به حساب 99999 جمعیت هلال احمر واریز کنند و اقلام غیر نقدی را به پایگاه‌های این جمعیت تحویل دهند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، «رشیدی» رییس جمعیت هلال احمر شهرستان شیراز نیز گفت: هم اکنون ارسال کمک‌ها صرفا از طریق هوایی انجام می‌شود و هیچ گونه ارسال زمینی نداریم.

رییس جمیعت هلال احمر شیراز به تغییر نیازها در منطقه زلزله زده اشاره کرد و گفت: کمک‌های نقدی می‌تواند به مدیران منطقه برای ساماندهی نیازها کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون 10 هزار مترمربع انبار مسقف در شهرک صنعتی شیراز برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی آماده سازی شده است.

به گفته رشید نیاز منطقه زلزله زده با آب و نان مرتفع شده و به اقلام بهداشتی ویژه بانوان و کودکان، شیر خشک، کنسروهای تاریخ دار و وسائل گرمایشی شامل البسه و پوشاک، بخاری های سیار و چادر صحرایی نیاز است. 

اقدام کننده: سعید نظری

۱۳۹۶/۰۸/۲۵ - ۱۲:۰۷:۰۹

دیدگاه های شما