امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

شعب حل اختلاف در شورا و شهرداری شیراز تشکیل شود

شعب حل اختلاف در شورا و شهرداری شیراز تشکیل شود

رئیس کمسیون برنامه و بودجه شورای شهر شیراز:

شعب حل اختلاف در شورا و شهرداری شیراز تشکیل شود

رئیس کمسیون برنامه و بودجه شورای شهر شیراز خواستار یکسان سازی تصمیمات کمسیون ماده 100 در مناطق مختلف شهرداری شیراز شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، آقای «سیدعبدالرزاق موسوی» رئیس کمسیون برنامه و بودجه و امور حقوقی و املاک شورای اسلامی شهر شیراز در نشست مشترک اعضای شورای شهر شیراز و اعضای شورای قضایی استان فارس کفت: در قانون اساسی وجوه مشترکی وجود دارد که نشان می دهد که حوزه ماموریت مشترک بین دستگاه قضایی و شورای شهر وجود دارد.

وی با اشاره به وظائف قانونی دستگاه قضایی ادامه داد: شورا وظیفه نظارتی در حوزه عملکرد شهرداری ها دارد و نظارت بر حسن اجرای قو انین و پیشگیری از وقوع جرم را دنبال میکند.

موسوی خواستار تشکیل کمیته مشترکی برای همکاری با دستگاه قضایی شد و ادامه داد: باید به دنبال راهکاری برای ساماندهی همکاری مشترک دوجانبه باشیم و یک مدل همکاری مشترک تعریف کنیم.

وی با انتقاد از وجود رویه های مختلف در کمسیونهای ماده 100 گفت: در کمسیونهای ماده 100 مناطق مختلف رویه های مختلفی پیش گرفته می شود که نیازمند یکسان سازی است. وجود رویه های مختلف و متفاوت در کمسیونهای ماده 100 به نارضایتی عمومی منجر شده است.

 رئیس کمسیون برنامه و بودجه و امور حقوقی و املاک شورای اسلامی شهر شیراز بر ضرورت آموزش کارشناسان حقوق شهرداری تاکید کرد و خواستار تشکیل شعب حل اختلاف در شورا و شهرداری شد.

وی اضافه کرد: وجود شورای حل اختلاف در شورا و شهرداری می تواند به کاهش تشکیل پرونده های قضایی کمک کند.  

۱۳۹۶/۰۹/۰۴ - ۰۹:۳۷:۱۰

دیدگاه های شما