امروز: پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: پیاده روهای شیراز را خودروها و اغذیه فروشیها تسخیرکرده اند.

پیاده روهای شیراز را خودروها و اغذیه فروشیها تسخیرکرده اند.

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: پیاده روهای شیراز را خودروها و اغذیه فروشیها تسخیرکرده اند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین المل شورای شهر شیراز، سردار «احمدعلی گودرزی» فرمانده انتظامی استان فارس در دیدار با اعضای شورای شهر شیراز با اشاره به مطالعات انجام شده در حوزه امنیت داخلی گفت: بر اساس مطالعات دانشگاهی بالاترین احساس امنیت را مردم فارس داشته اند.

وی از اجرای طرح مکفا به منظو ر به سازی محیط 232 پاسگاه و کلانتری در استان فارس خبر داد و گفت: بر اساس این طرح سیم‌های خاردار و نردههای امنیتی از سطح کلانتری ها و پاسگاهها حذف می شود.

سردار گودرزی با بیان اینکه 100 هتل موجود در شیراز در تمام طول سال با تمام ظرفیت پذیرای گردشگر داخلی و خارجی هستند، بر لزوم همکاری مشترک در زمینه مدیریت شهری تاکید کرد و افزود: وجود گردشگر خارجی به وضعیت امنیت بستگی دارد و می‌تواند باعث انتقال فرهنگ  و رسوم ایرانی و اسلامی مردم این سرزمین به دیگر نقاط شود.

فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه بیش از گذشته به نظم و انضباط اجتماعی نیازمندیم، از مرگ 157 نفر در تصادفات رانندگی در 8 ماه گذشته در استان فارس خبر داد و افزود: قرار بود بر اساس توافقات انجام شده یک هزار دوربین در سطح شیراز نصب شود که تاکنون کمتر از 120 دوربین نصب شده در حالیکه شهر منچستر انگلیس با مساحتی کمتر از شهر کازرون 6400 دوربین نصب شده است.

وی ابراز کرد: شهر شیراز با بیش از  88 کیلومتر طول در برخی از نقاط با کمبود کلانتری روبرو است.

فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه پیاده روهای شیراز را خودروها و اغذیه فروشیها تسخیرکرده اند، ادامه داد: شایسته شهر شیراز نیست که هرکس خودروی خود را در پیاده رو پارک کند و اغذیه فروشی ها پیاده روها را مکانی برای پذیرایی از مشتریان خود تبدیل کنند.

عضو شورای تامین استان فارس به آسیب های اجتماعی شهر شیراز اشاره کرد و گفت: شورای شهر شیراز با ظرفیتی که در اختیار دارد می تواند ناجا را در امور اجتماعی یاری دهد و از طرفی برای توسعه آموزش همگانی نیازمند استفاده از ظرفیتهای فرهنگی شهرداری و شورای شهر شیراز هستیم.

وی وجود معتادان خیابانی را شایسته شهر شیراز ندانست و ابراز کرد: سازکار ماده 16 توسط شهرداری شیراز برای ساماندهی معتادین خیابانی فراهم شده اما دستگاههایی مثل بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی بستر لازم را در اختیار ندارند.

سردار گودرزی اضافه کرد: به رغم تلا شهای شهرداری و نیروی انتظامی بستر لازم برای جمع اوری و نگهداری معتادین خیابانی فراهم نیست در حالیکه وجود معتادین در اطراف حرمین شریف شیراز شایسته نیست.

وی خواستار همکاری شهرداران مناطق شیراز برای راه اندازی پلیس راهور منطقه ای شد و گفت: بر اساس طرحی که در دستور کار داریم امادگی استقرار پلیس راهور در مناطق مختلف شهرداری وجود دارد به شرط آنکه شهرداری فضای فیزیکی را در اختیار پلیس راهور قرار دهد، ناجا خود را متعهد به تامین نیروی انسانی و تجهیزات می داند.

۱۳۹۶/۰۹/۰۴ - ۱۴:۱۸:۵۳

دیدگاه های شما