امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس شورای شهر: بافت تاریخی شیراز در برابر زلزله ناامن است

رییس شورای شهر: بافت تاریخی شیراز در برابر زلزله ناامن است

رییس شورای شهر:

بافت تاریخی شیراز در برابر زلزله ناامن است

مدیرعامل و جمعی از معاونین و مدیران جمعیت هلال احمر استان فارس با رییس و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در محل سالن کمسیونهای این شورا دید ار و تبادل نظر کردند.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، آقای «سیداحمدرضا دستغیب» رییس شورای اسلامی شهر شیراز در سخنانی با اشاره به آموزه های دینی و ملی ایرانیان برای کمک به هم نوع خود، گفت: اقدامات جمعیت هلال احمر بدون توجه به رنگ و قومیت و نژاد و جنسیت انسانها کاملا مبتنی بر آموزه های دینی و ملی ایرانیان است.

وی به ضرورت آموزش همگانی در موضوعات مختلف از جمله فرهنگ شهروندی و نیز حوادث غیرمترقبه اشاره کرد و گفت: حوادث چند سال اخیر نشان می دهد که برای کم کردن آسیب ها نیازمند آموزش و ایجاد آمادگی در شهروندان هستیم لذا بحث آموزش شهروندی در موضوع حوادث و بحران ها باید به طور جدی توسط جمعیت هلال احمر دنبال شود.

دستغیب خاطرنشان کرد: شهرداری شیراز امکانات قابل توجهی در حوزه مقابله با حوادث به خصوص در مدیریت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی دارد که می تواند برای آموزش شهروندان با مشارکت جمعیت هلال احمر به کار گرفته شود.

رییس شورای شهر شیراز وضعیت بافت تاریخی و فرهنگی شیراز را در موقع بروز حوادث نا امن ارزیابی کرد و گفت: یکی از دغدغه های جدی شورای شهر تامین امنیت در بربر حوادث و احیا بافت های فرهنگی و تاریخی شهر شیراز است.

وی با گرامیداشت یاد کشته شدگان زلزله کرمانشاه از همکاری و مشارکت مردم در امدادرسانی به هموطنان آسیب دیده قدردانی کرد.

مهندس جعفری مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس نیز در این نشست دو جانبه بر ضرورت آموزش و مدیریت حضور مردم در حوادث غیرمترقبه تاکید کرد و گفت: مردم استان فارس فقط از طریق هلال احمر 252 تن اقلام امدادی شامل پتو، چادر، مواد بهداشتی و دارویی و غذایی و البسه به منطقه زلزله زده کرمانشاه ارسال کرده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس ابراز کرد: استان فارس روی گسل های متعدد زلزله قرار دارد و مدیران استانی باید این خطر را درک کنند.

وی ادامه داد: دغدغه وضعیت بافت فرسوده شیراز را داریم که ایمنی لازم را در برابر حوادث ندارد. 

۱۳۹۶/۰۹/۰۵ - ۱۲:۰۳:۰۵

دیدگاه های شما