امروز: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس کمسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری: طرح «شهر ایمن» در شورای شهر شیراز تدوین می شود

رییس کمسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری: طرح «شهر ایمن» در شورای شهر شیراز تدوین می شود

رییس کمسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری:

طرح «شهر ایمن» در شورای شهر شیراز تدوین می شود

اعضای کمسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری از سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری شیراز بازدید کرده و از نزدیک روند اقدامات این  سازمان را مورد ارزیابی قرار دادند
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، اقای دکتر «علی ناصری» رییس کمسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری در این بازدید با انتقاد از برخی بروکراسی های اداری در شهرداری شیراز گفت: یکی از اقدامات شورای پنجم کاستن از بروکراسیهای اداری در شهرداری و شورای شهر خواهد بود. 
وی در ادامه از تدوین طرح ویژه «شهر ایمن» با هدف ایمن سازی شهر و کاستن از مخاطرات واقدامات  ریسک پذیر در شهر شیراز خبر داد و گفت: این طرح در 10 برنامه کلیدی با حضور کارشناسان در حال تدوین است که پس از تصویب در کمسیون به صورت طرح و لایحه در صحن شورای شهر ارائه خواهد شد. 
دکتر ناصری با اشاره به وجود صنایع آلاینده در شهر شیراز گفت: در مورد سلامت مردم با هیچ کس تعارف نداریم و سلامت مردم برای شورای پنجم در ابعاد زیستی، رون شناختی و اجتماعی در اولویت قرار دارد. 
وی وجود برخی مشاغل الاینده صنفی را عامل خطر برای سلامت مردم ارزیابی کرد و افزود: خیلی از مشاغل در مناطق 2 و 5 شیراز سلامت مردم را به خطر انداخته است. 
عضو هیات رییسه شورای شهر خوستار تسریع در تکمیل سایتهای ساماندهی مشاغل الاینده شد و گفت: تلاش می کنیم ظرف دو سال آینده تمام مشاغل آینده را از شهر خارج کنیم. 
وی ادامه داد: وجود مشاغل الاینده چهره شهر علم و ادب و فرهنگ را مخدوش کرده است. 
دکتر ناصری به وضعیت کارخانه سیمان و رغن نباتی هم اشاره کرد و گفت: پیشرفت فیزیکی سایت جدید کارخانه سیمان در جاده خرامه راضی کننده نیست و باید سرعت بیشتری پیدا کند. 
وی ابراز کرد: کارخانه روغن نباتی که در بافت فرهنگی شهر هم قرار دارد تا کنون به اخطارهای قانونی تمکین نکرده و تلاش می کنیم با همکاری استاندار فارس راهکار جدی برای خروج این واحد صنعتی از شهر پیدا کنیم. 
عضو شورای شهر شیراز ابراز کرد: ساماندهی مشاغل و صنایع آلاینده در شهر شیراز باید با حفظ حقوق کارکنان شاغل در این واحدها صورت بگیرد. 
در این مراسم آقایان ابراهیم صبوری، سیروس پاک فطرت، قاسم مقیمی و نوذر امامی از اعضای شورای شهر شیراز و رمضان امینی معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری شیراز حضور داشتند. 

 

 

۱۳۹۶/۰۹/۰۵ - ۱۶:۲۳:۴۵

دیدگاه های شما