امروز: جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

سخنگوی شورای شهر: دارالرحمه گنجایش پذیرش متوفی ندارد

سخنگوی شورای شهر:  دارالرحمه گنجایش پذیرش متوفی ندارد

 

سخنگوی شورای شهر:

دارالرحمه گنجایش پذیرش متوفی ندارد

بهشت احمدی تا 300 سال ظرفیت پذیرش متوفی دارد

 

سخنگو و عضو شورای شهر شیراز خواستار تعطیلی آرامستانهای محله ای در این شهر شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، آقای دکتر «علی ناصری» رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز در این بازدید با تشریح اهمیت آرامستانهای در جوامع بشری، از وجود 39 آرامستان در شیراز خبر داد و گفت: هم اکنون 32 آرامستان فعال شامل 26 آرامستان محله ای و 4 ارامستان اقلیت های مذهبی در شیراز وجود دارد.

وی با بیان اینکه آرامستان مرکزی دارالرحمه در شیراز گنجایش پذیرش متوفی ندارد، ادامه داد: شهرداری با اعتباری بالغ بر 45 میلیارد تومان بهشت احمدی را در شامل شرق شیراز راه اندازی کرده است.

وی اضافه کرد: بهشت احمدی در 466 هکتار تا 300 سال آینده ظرفیت پذیرش متوفی را دارد و با تجهیز و تکمیل امکاناتی همچون غسال خانه، سالن انتظار و سردخانه می‌‌تواند خدمات قابل قبولی به مردم ارائه کند.

دکتر ناصری به اهمیت حفظ بهداشت در موضوع آرامستانها اشاره کرد و ادامه داد: برخی از آرامستانهای محلی بر اثر الحاق روستاهای اطراف به شهر شیراز حفظ شده اما پذیرش و دفن متوفی در این نوع آرامستانها سلامت جامعه را به خطر می اندازد.

به گفته رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری در بهشت احمدی سردخانه با ظرفیت 188  متوفی احداث و در حال تکمیل است که توان پذیرش 300 متوفی را دارد.

وی ادامه داد: با استقبال مردم و تکمیل ظرفیت دارالرحمه تا کنون حدود 800 نفر از درگذشتگان در بهشت احمدی به خاک سپرده شده اند.

عضو شورای شهر شیراز از ارائه تسهیلات ویژه برای بهره برداری شهروندان از آرامستان احمدی اشاره کرد و گفت: شورای شهر با تصویب نرخ مصوب و ارائه تخفیف‌هایی این امکان را ایجاده کرده که شهروندان متوفیان خود را به بهشت احمدی برای دفن منتقل کنند.

دکتر ناصری همچنین به وضعیت دارالسلام قدیمی ترین ارامستان شهر شیراز اشاره کرد و افزود: دارالسلام قدمتی 1200 ساله دارد که بسیاری از بزرگگان ومفاخر فارس در آن دفن شده اند.

وی ابراز عقیده کرد: آرامستانهای قدیمی شپراز بخشی از هویت فرهنگی و تاریخی و گردشگری شیراز است که می تواند به عنوان مراکز گردشگری مذهبی بازیابی و بازسازی شود.

سخنگوی شورای شهر شیراز خاطرنشان کرد: شهرداری شیراز هم اکنون بهسازی آرامستان دارالرحمه را دستور کار قرار داده است. 

۱۳۹۶/۰۹/۱۲ - ۱۳:۳۲:۰۴

دیدگاه های شما