امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دستغیب: موزه دفاع مقدس فرصتی برای رونق گردشگری است

دستغیب: موزه دفاع مقدس فرصتی برای رونق گردشگری است

بازدید اعضای شورای شهر شیراز از موزه دفاع مقدس

دستغیب: موزه دفاع مقدس فرصتی برای رونق گردشگری است

 

جمعی از اعضای شورای  شهر و شهردار شیراز از مجموعه فرهنگی موزه دفاع مقدس شیراز بازدید کرده و از نزدیک با مراحل اجرایی ساخت این موزه آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر شیراز، آقای «سیداحمدرضا دستغیب» رییس شورای اسلامی شهر شیراز در این بازدید با گرامیداشت یاد شهدا و ایثارگران دفاع مقدس گفت: زمین این موزه در دوران اولین دوره شورای شهر شیراز تحویل بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس شده و حق این بود که هم اکنون فرایند اجرایی آن تکمیل و مورد بهره برداری قرار گرفته باشد.

وی با تاکید بر ضرورت تلاش برای تکمیل موزه دفاع مقدس فارس ابراز کرد: موزه های جنگ و یادمان سربازان گمنام در کشورهای مختلف رونق خاصی دارد و مورد توجه مردم و گردشگران قرار میگیرد.

دستغیب خاطرنشان کرد: اگر در موزه های دفاع مقدس محتوای ارزشمندی به مردم و مخاطبان ارائه شود، هم در بحث فرهنگ عمومی و هم در انتقال فرهگ دفاع از طریق گردشگران خارجی موثر خواهد بود.

آقای «حیدر اسکندرپور» شهردار شیراز نیز در این مراسم به روح شهدای دفاع مقدس دورد فرستاد، گفت: استان فارس در مجموعه سپاه و بسیج در دوران دفاع مقدس بیشترین یگانهای عملیاتی را در اختیار داشت و علاوه بر آن ارتش نیز از گذشته یگانهای تخصصی خود را در فارس استقرار داده بود.

شهردار شیراز بر لزم حفظ و نشر فرهنگ دفاع مقدس ابراز کرد: در حد و وسع و ظرفیت خود باید برای انتشار خاطره شهدا تلاش کنیم  و مجموعه فرهنگی موزه دفاع مقدس وظیفه دارد پایداری و شکوه و عظمت شهیدان را به نسل آینده بدرستی نشان دهد.

اسکندرپور با بررسی وضعیت اراضی جوار این مجموعه ادامه داد: الحاقات این مجموعه فرهنگی عمدتا تجاری هستند و اعتبارات  زیادی برای تملک نیاز دارد که در ادامه به این مجموعه کمک  خواهیم کرد.

در این مراسم که آقایان سیروس پاک فطرت، قاسم مقیمی، علی ناصری، ابراهیم صبوری، نواب قائدی و خانم سولماز دهقانی اعضای شورای شهر شیراز حضور داشتند، سرهنگ پاسدار «حمیدرضا گرامی» مدیرکل بنیاد حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان فارس در سخنانی به وضعیت مجموعه فرهنگی موزه دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: مراحل اجرایی موزه از سال 79 در زمینی به مساحت 16 هزار متر مربع آغاز شده و تا کنون 13 میلیارد تومان هزینه شده است.

وی ابراز کرد: مراحل ساخت فیزیکی و ساختمانها تمام شده و در حال اجرای چیدمان گالری ها و نمایشگاهها هستیم.

سرهنگ گرامی از تدوین دانشنامه دفاع مقدس فارس خبر داد و گفت: برای تدوین این دانشنامه 1500 مدخل و 850 سوژه شناسایی شده و گروههای تحقیقاتی در حال فعالیت هستند.

مدیرکل بنیاد حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان فارس در ادامه خواستار الحاق بوستان ولیعصر به موزه دفاع مقدس شیراز شد.

۱۳۹۶/۰۹/۱۴ - ۱۱:۴۵:۳۶

دیدگاه های شما