امروز: چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس شورای شهر: برخی مدیران به چشم قلکی برای تامین منابع مالی خود به شورای شهر نگاه می کنند

رییس شورای شهر: برخی مدیران به چشم قلکی برای تامین منابع مالی خود به شورای شهر نگاه می کنند

رییس شورای شهر در دیدار با مدیران صدا وسیمای فارس:

برخی مدیران به چشم قلکی برای تامین منابع مالی خود به شورای شهر نگاه می کنند

مدیرکل و جمعی از معاونین و مدیران صداوسیمای استان فارس با رییس و اعضای شورای شهر شیراز دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر شیراز، آقای «سیداحمدرضا دستغیب» رییس شورای شهر شیراز در این دیدار با تقدیر از تلاش های صداوسیمای فارس گفت: شیراز برای هر مسافری خاطره دل انگیزی ایجاد می‌کند و هر کس شبی را در این شهر اقامت کند، شهروند شیراز تلقی می شود.

وی با اشاره به همزیستی مسالمت آمیز اقوام مختلف در طول تاریخ شهر شیراز ابراز کرد: رای مردم رکن اساسی نظام اسلامی است که باید تلاش کنیم این رکن را حفظ کنیم و با هر تفکر و همدلی برای خدمت به مردم همراه باشیم.

رییس شورای شهر شیراز ادامه داد: رقابت های سیاسی در انتخابات به پایان رسیده و امروز همه باید بر اساس احترام به رای مردم برای توسعه شهر تلاش کنیم.

وی بحث مدیریت شهری را جدی و مهم تلقی کرد و گفت: برخی مدیران شورای شهر را پدر پولداری می دانند که حاضر نیستند برای آن احترامی قائل باشند و فقط به چشم قلکی برای تامین کمبود منابع مالی خود به آن نگاه می کنند.

دستغیب خاطرنشان کرد: پولی که مردم در اختیار شورای شهر قرار می دهند باید صرف توسعه شهر شود و صدا وسیما باید در این رسالت مدیریت شهری را کمک کند.

وی صدا و سیما را پلی بین مردم و مسئولان دانست و گفت: از وضعیت فعلی شهر شیراز راضی نیستیم چرا که یک شهر باید در همه ابعاد رشد کند و اگر در موضوع فضاسازی و سازه های فلزی و بتنی و پل توسعه پیدا کرده باید در بحث فرهنگ شهروندی هم توسعه پیدا کند.

رییس شورای شهر شیراز تاکید کرد: شهر را باید به گونه ای بسازیم که برای ضعیف ترین افراد قابل استفاده باشد. 

آقای «نوذر امامی» رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر شیراز نیز شفاف سازی و پاسخگویی به مردم را مهمترین شعار لیست امید در انتخابات اعلام کرد و گفت: معرفی و تبیین جایگاه کلان شهر شیراز مهمترین کاریست که رسانه ها باید به آن بپردازند چرا که جایگاه شیراز مستحق تلاش بیشتری است.

آقای «نواب قائدی» رییس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر شیراز نیز بر لزوم رونق فرهنگ شهروندی در صدا وسیما تاکید کرد و ادامه داد: از نقاط ضعف شهرداری و شورای شهر این است که قبل از اجرای هر پروژه ای اطلاع رسانی نمی کنند در حالیکه اطلاع رسانی پیش از اجرای هر پروژه شهروندان را از نظر ذهنی آماده میکند تا همراه شوند.

وی ادامه داد: شهر موجود زنده ایست که همه باید برای پویایی و شادی آن تلاش کنیم.

آقای «سیروس پاک فطرت» عضو شورای شهر شیراز نیز رسانه ملی را زبان گویا و بدون واسطه مردم و مسئولان دانست و گفت: مرکز پژوهشهای شورای شهر در حال راه اندازی است و می تواند با مرکز پژوهشهای صدا و سیما همکاری کند.

وی بر لزوم توجه صدا وسیما در بحث جذب سرمایه گذار در حوزه گردشگری تاکید کرد و گفت: نیازمند ایجاد حس اعتماد در سرمایه گذاران هستیم تا شیراز را مقصد سرمایه گذاری خود قرار دهند.

آقای «سینا بنی زمانی» رئیس کمیسیون سرمایه گذاری شورای شهر شیراز نیز گفت: صدا وسیما مهمترین امکان برای برنامه های شفاف سازی  در شورا و شهرداری است.

وی ادامه داد: هر چه گزارش های رسانه ای از عملکرد شهرداری و شورای شهر مستندتر و مستدل تر باشد به مرز شفافیت نزدیکتر خواهیم شد.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر شیراز، اقای «سهرابی» مدیرکل صدا سیمای استان فارس در این دیدار شیراز را شهری با شاخص های بین الملی معرفی کرد و گفت: تولید برنامه باید متناسب با شرایط جهانی شهر شیراز انجام شود و رسانه های استانی و محلی باید برای مخاطب بین المللی برنامه تولید کنند.

وی ادامه داد: موفقیت صدا وسیما را در موفقیت و رونق شهر و استان تعریف کرده ایم و رسانه ها را ملزم به همراهی با روند توسعه در کشور میخواهیم.

مدیرکل صدا وسیمای استان فارس با بیان اینکه برای شورای شهر و شهرداری شیراز داشتن یک رسانه به روز و کارامد یک هدف است، خاطرنشان کرد: برخی مشکلات شیراز مثل هجوم اتباع بیگانه و حاشیه نشین ها اداره شهر شیراز سخت کرده است لذا توسعه فرهنگ عمومی می تواند هزینه اداره شهر را کاهش دهد.

در این مراسم طرفین بر راه اندازی کمیته مشترک بین صدا وسیما، شهرداری شیراز و شورای اسلامی شهر به منظور تدوین استراتژیهای همکاری مشترک و کاربردی کردن آن تاکید کردند.  

۱۳۹۶/۰۹/۱۶ - ۱۳:۱۳:۱۹

دیدگاه های شما