امروز: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دیدار اعضای شورای شهر شیراز از مرکز توانبخشی آفاق

دیدار اعضای شورای شهر شیراز از مرکز توانبخشی آفاق

جمعی از اعضای شورای شهر شیراز به دعوت کمیسیون حقوق شهروندی از مرکز توانبخشی آفاق شیراز دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر شیراز، «علی ناصری» عضو و سخنگوی شورای شهر شیراز در این دیدار از مرگ 25 دانش آموز شیرازی در اثر تصادفات درون شهری خبر داد و گفت: در 8 ماهه نخست سال جاری، 129 تن از شهروندان شیرازی در اثر تصادفات شهری جان خود را از دست دادند که 25 تن از آنها دانش آموز بودند.

علی ناصری با تاکید بر لزوم انجام اقدامات فرهنگی برای کاستن از اسیب‌های جسمی، به پاره ای آسیب‌ها در هنگام قبل، حین و بعد از تولد اشاره کرد و گفت: آسیب های قبل از تولد در زمان ازدواج و از لحاظ ژنتیکی قابل پیشگیری است و آسیب های حین تولد را
می توان با پیشرفت کنونی علوم به حداقل رساند. اما در جهت کاهش آسیب های بعد از تولد باید زیرساخت ها را فراهم کرد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز در عین حال از تلاش های کمیسیون حقوق شهروندی شورای شهر در جهت تحقق حقوق شهروندی قدردانی کرد و گفت: راه اندازی کمیسیون حقوق شهروندی برند شورای پنجم است.

«احمد تنوری» رئیس کمیسیون حقوق شهروندی شورای شهر شیراز نیز بر لزوم هموار شدن مسیر توسعه مراکز نگهداری اقشار توان خواه تأکید کرد.

تنوری تصریح کرد: متاسفانه مسیر بوروکراسی، گریبانگیر چنین مراکزی هم شده است.

عضو شورای شهر شیراز تأکید کرد: شهرداری‌ها میتوانند در زمینه تسهیل در ایجاد و ساخت مراکز جدید و آمد و شد این اقشار کمک کنند.

«لیلا دودمان» رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر شیراز نیز تأکید کرد که رفع  این مشکلات اقشار و گروه های خاص جامعه از جمله معلولان در گرو تعامل و همکاری همه دستگاه‌های ذیربط است.

لیلا دودمان تصریح کرد: 110 هزار معلول در فارس و 48 هزار معلول در شیراز درصد قابل توجهی است و نمی توان از این قشر غافل ماند.

او با بیان اینکه معلولان از دید شورای شهر غافل نیستند تصریح کرد: باید در کنار کمک‌های موردی به سمت کمک های دائمی و پایدار برویم .

«نواب قائدی» رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر شیراز از پیگیری این شورا در جهت خرید خودروهای ویژه جابه جایی معلولان خبر داد.

«سیروس پاک فطرت» عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه تنها 30 درصد این شهر برای آمد و شد معلولان هموار است تأکید کرد: شورای شهر در کنار کمک‌های موردی باید به سمت ایجاد زیرساخت ها برود.

۱۳۹۶/۰۹/۲۲ - ۱۳:۴۶:۱۷

دیدگاه های شما