امروز: چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

اطلاعیه مهم روابط عمومی شورا درخصوص لغو مصوبه واگذاری اراضی ۳۰۰۰ مترمربعی به حوزه علمیه خواهران

اطلاعیه مهم روابط عمومی شورا درخصوص لغو مصوبه واگذاری اراضی ۳۰۰۰ مترمربعی به حوزه علمیه خواهران

به دنبال انتشار برخی اخبار درباره واگذاری زمین ۳ هزار متری برای ساخت حوزه علیمه خواهران روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز توضیحاتی را جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع شهروندان محترم می‌رساند.

بنا به درخواست یکی از علمای شهر و با تصویب شورای چهارم و تایید فرمانداری شیراز قرار بود قطعه زمینی به مساحت ۳ هزار متر مربع برای احداث حوزه علمیه خواهران در محله قدوسی شیراز اختصاص یابد.
از آنجا که این روند به تصویب شورای چهارم و تایید فرمانداری شیراز رسیده، مصوبه لازم الاجرا بوده، طبق قانون توسط جناب آقای دستغیب رییس محترم شورای شهر به شهردار محترم شیراز ابلاغ می‌گردد.

اما از آنجا که شورای اسلامی پنجم شهر شیراز به دلیل تعهدی که برای حفظ و احیا باغات شیراز در شعارهای انتخاباتی خود دارد، بررسی این مصوبه ‌را در دستور کار قرار داد و به لحاظ رعایت برخی مسائل در جلسه غیرعلنی مورخ ۲۰ اذرماه ۹۶ این مصوبه مجددا مورد رای گیری قرار گرفت و در نهایت مصوبه شورای چهارم ابطال و هرگونه ساخت و ساز در این اراضی به دلیل قرار داشتن در حریم درجه یک باغات کان لم یکن تلقی گردید.

در عین حال تصریح می‌شود شورای پنجم شهر شیراز آمادگی دارد به منظور اختصاص زمین مناسب با کاربری آموزشی برای احداث حوزه علمیه خواهران در آینده نزدیک همکاری کند.

روابط عمومی و اموربین الملل شهر شیراز

۱۳۹۶/۰۹/۲۲ - ۱۹:۰۴:۰۰

دیدگاه های شما