امروز: چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نشست هم اندیشی اعضای شورای شهر شیراز با فرماندهان و افسران پلیس راهور شیراز در محل شورای شهر شیراز

نشست هم اندیشی اعضای شورای شهر شیراز با فرماندهان و افسران پلیس راهور شیراز در محل شورای شهر شیراز

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «نواب قائدی» رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز در این نشست هم اندیشی گفت: صنعت حمل و نقل در اقتصاد هر منطقه ای از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به ویژه ساختار حمل و نقل درون شهری ضمن بهبود ارائه خدمت به شهروندان در صرفه جویی های اقتصاد شهری اهمیت دارد.

 

دکتر قائدی ترافیک را یکی از مقولات مهم برنامه ریزی در حوزه ترافیک شهری برشمرد و گفت: شهر شیراز با گره ها و چالش های ترافیکی متعددی روبرو است که به برنامه ریزی علمی و سرمایه گذاری اثربخش در این حوزه نیازمند است.

وی وضعیت کمربندی های شهر شیراز را تأسف بار ارزیابی کرد و افزود: هر روزه در مسیر کمربندی شهر شیراز تصادفات جرحی و خسارات متعددی اتفاق می افتد و قریب 10 تا 12 نفر کشته یا زخمی می شوند.

دکتر قائدی آمار تصادفات و کشته شدگان تصادفات درون شهری را غیرقابل قبول دانست و گفت: اینکه در یک سال قریب به 150 نفر در تصادفات رانندگی شهر شیراز کشته می شوند، نشان می دهد حوزه ترافیک شهر شیراز بیمار است.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز ابراز کرد: استفاده از تکنولوژی، بهسازی معابر و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و فرهنگسازی مهمترین سیاستی است که شورای شهر شیراز به منظور کنترل ترافیک دنبال می کند.

وی خواستار نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر شیراز شد و گفت: شهر نیازمند توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی است که در چند سال گذشته مغفول مانده است و باید 180 اتوبوس خریداری شده هرچه سریعتر وارد ناوگان شود.

سرهنگ «عباسی» رئیس پلیس راهور استان فارس نیز در این جلسه به طرح ترافیک در شیراز اشاره کرد و گفت: عدم اجرای موفق طرح ترافیک ناشی از عدم تعامل بین دستگاه های اجرایی است.

وی ادامه داد: آمادگی اجرای طرح ترافیک داریم اما مطالعات آن به روز نیست و با تغییر مسائل ترافیکی نیازمند بازنگری است.

وی خواستار منطقه بندی شهر شیراز به منظور استقرار پلیس راهور شد و گفت: پلیس راهور باید بتواند در کنار هر منطقه شهرداری به صورت مستقل استقرار یابد و حوزه عمل مستقل داشته باشد.

در این نشست سیروس پاک فطرت، ابراهیم صبوری، علی ناصری و لیلا دودمان اعضای شورای شهر شیراز به ترتیب به بررسی وضعیت ترافیکی شهر شیراز پرداختند و حمیدرضا ناصری سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گزارشی از وضعیت حمل و نقل شیراز ارائه کرد.

در این مراسم از افسران پلیس راهور و پلیس راه استان فارس با اهداء لوح قدردانی شد.

۱۳۹۶/۰۹/۲۶ - ۱۱:۲۶:۱۷

دیدگاه های شما