امروز: یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رئیس شورای شهر شیراز: یاد بگیریم برای تردد بیشتر از پاهایمان و حمل و نقل عمومی استفاده کنیم.

رئیس شورای شهر شیراز:  یاد بگیریم برای تردد بیشتر از پاهایمان و حمل و نقل عمومی استفاده کنیم.

همایش بزرگداشت روز ملی حمل و نقل با حضور اعضای شورای شهر، شهردار شیراز و جمعی از فعالان صنعت حمل و نقل در تالار همایش های شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» رئیس شورای شهر در این همایش در سخنانی گفت: باید به موضوع ترافیک و حمل و نقل به عنوان اولویت اول شهر شیراز توجه ویژه شود.

وی با بیان اینکه نیازمند شهری امن، ایمن و سالم هستیم خاطر نشان کرد: برای رسیدن به شهری ایمن راهی جز توسعه حمل و نقل هوشمند نیست.

دستغیب ابراز کرد: احداث جاده های عریضتر و پل های بزرگتر نشان از توسعه نیست بلکه طلب کردن خودروهای بیشتر و دامن زدن به چالش های بزرگتر مثل آلودگی است.

وی با بیان اینکه ایمنی، سرعت و قیمت ارزان سه ویژگی مهم حمل و نقل کارآمد است، ادامه داد: شورای شهر شیراز آموزش در زمینه ترافیک را با رویکرد «سلامت جامع» و تأکید بر پیاده روی و استفاده از حمل و نقل عمومی دنبال می کند.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: وضعیت شهر به گونه ای شده که هر نفر با یک خودرو تک سرنشین در شهر تردد می کند اما باید یاد بگیریم که بیشتر از پاهای خودمان برای تردد استفاده کنیم و حمل و نقل عمومی را در اولویت قرار دهیم.

دکتر «نواب قائدی» رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر شیراز نیز در سخنانی گفت: در راستای توسعه حمل و نقل پایدار، حرکت به سمت شهر هوشمند و هوشمند سازی معابر در دستورکار قرار دارد.

وی خواستار ایجاد ساز و کار تأمین و توزیع کارت هوشمند شهروندی برای بهره گیری از خدمات شهری شد و گفت: کمربندی شیراز در وضعیت بحرانی قرار دارد و باید هوشمند سازی وضعیت کمربند و اصلاح معابردر دستور کار قرار گیرد.

قائدی خاطر نشان کرد: شهرداری شیراز و اداره کل راه و شهرسازی برای ساخت 6 تقاطع غیر همسطح در کمربندی شیراز به توافق رسیده اند که شهرداری سهم سه تقاطع خود را آغاز کرده ولی اداره کل راه و شهرسازی تاکنون اقدامی نکرده است.

وی بر ضرورت ساماندهی شرایط زمانی و مکانی تردد وانت بارها و کامیونت های درون شهری تأکید کرد و افزود: مصوبات شورای ترافیک استان فصل الخطاب مسئولان قرار گیرد.

عضو شورای شهر شیراز به نزدیکی ایام نوروز اشاره کرد و گفت: هم اکنون 6 دستگاه اتوبوس گردشگری فعال است و لازم داریم حداقل 6 دستگاه دیگر تا ایام نوروز فعال شود.

دکتر قائدی ادامه داد: از شهرداری و نیروی انتظامی می خواهیم طرح «هماهنگ کردن مناطق شهرداری با نواحی کلانتری» به صورت آزمایشی در راستای مدیریت واحد شهری از یک ناحیه شروع شود.

«حیدر اسکندرپور» شهردار شیراز نیز در این همایش گفت : برای کاهش و روان سازی ترافیک راهی جز هوشمند سازی ترافیک نداریم.

وی ادامه داد: به موازات هوشمند سازی نیازمند توسعه حمل و نقل ریلی به عنوان صنعت حمل و نقل پاک هستیم .

شهردار شیراز خاطر نشان کرد: ظرف سه سال آینده برای ایجاد دو خط جدید مترو نیازمند 7 هزار میلیارد تومان اعتبار هستیم.

وی ابراز کرد: در کوتاه مدت باید فاصله زمانی واگن های مترو را به 15 دقیقه و در دراز مدت به استاندارد آن یعنی حدود 3 دقیقه برسانیم .

 

۱۳۹۶/۰۹/۲۷ - ۱۳:۳۳:۰۹

دیدگاه های شما