امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

شهردار شیراز: نیازمند به کارگیری خلاقیت و نوآوری در مدیریت شهری هستیم

شهردار شیراز: نیازمند به کارگیری خلاقیت و نوآوری در مدیریت شهری هستیم.

شهردار شیراز گفت: تلاش می کنیم نگاه سخت افزاری به مدیریت توسعه شهری را به نگاه نرم افزاری تغییر دهیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر شیراز، «حیدر اسکندرپور» شهردار شیراز در نشست هم اندیشی بنیاد ملی نخبگان که با حضور «مهدی حاجتی» عضو شورای شهر و دکتر «حبیب اله شریف» رئیس بنیاد ملی نخبگان استان فارس برگزار شد، در سخنانی گفت: وجود بنیاد نخبگان با مأموریت های ویژه کار پسندیده ای است و شهرداری شیراز به رغم همه محدودیتهای مالی تلاش می کند از ظرفیت وجود نخبگان در برنامه ریزی های توسعه شهری استفاده کند.

شهردار شیراز بر ضرورت توجه به نوگرایی در حوزه مدیریت شهری تأکید کرد و گفت: برای تکمیل پروژه هایی در اندازه بین المللی حتما باید مطالعات جامع با حضور مشاوران توانمند داخلی و خارجی انجام شود و نخبگان باید در موضع مشاور به شهرداری کمک دهند.

وی افزود: مشکلات به حدی در مدیریت شهری ساختاری است که برای خروج از فضای سلب و سخت اداری و اجرائی، در گذشته به راه های ناصواب دست می زده اند.

شهردار شیراز خاطرنشان کرد: اقدامات عمرانی از این پس با فکر و آرامش و اندیشه انجام خواهد شد و برای این کار حتما به حضور نخبگان در مطالعات توسعه شهری نیازمندیم.

وی از آنچه «کمبود حضور معماران در برنامه ریزی شهری» نامید، انتقاد کرد و گفت: نیازمند به کارگیری خلاقیت و نوآوری در رونق امور شهر و ساختن شیرازی با شاخص های تاریخی و فرهنگی شهر شیراز هستیم.

شهردار شیراز ابراز کرد: آشفتگی در معماری و طراحی سیمای شهری به خصوص در بافت جدید شیراز ناهمگون و آزاردهنده است بنابراین تلاش می کنیم نگاه های سخت افزاری در توسعه شهر را به نگاه نرم افزاری تغییر دهیم.

اسکندرپور ابراز عقیده کرد: بدون تعارف حاضریم برای تولید فکر و اندیشه پول خرج کنیم تا در کار و انجام امور هزینه کمتری بپردازیم.

وی به همراهی شورای شهر در توسعه مدیریت شهری اشاره کرد و گفت: برخلاف ظلمی که به اعضای فعلی شورای شهر در تبلیغات انتخاباتی شد و آنان را غیرمتخصص معرفی کردند اما شورای پنجم نگرشی همه جانبه توام با توجه به فضاهای فرهنگی و اجتماعی و زیست محیطی دارد.

وی از طرح بنیاد ملی نخبگان برای راه اندازی مرکز نوآوری معماری و ساختمان در شیراز استقبال کرد و گفت: شهرداری برای ساماندهی به لایه های مختلف معماری به خصوص در بافت جدید به حضور معماران جوان و خلاق نیازمند است.

در این نشست دکتر «حبیب اله شریف» رئیس بنیاد ملی نخبگان استان فارس گزارشی از روند فعالیت این مرکز ارائه کرد.

۱۳۹۶/۰۹/۲۹ - ۱۲:۳۶:۳۶

دیدگاه های شما