امروز: چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

حاجتی عضو شورای شهر: شیراز از فرم بتنی و خشن فاصله خواهد گرفت

حاجتی عضو شورای شهر: شیراز از فرم بتنی وخشن فاصله خواهد گرفت.

عضو شورای شهر بر ضرورت استفاده از نخبگان در مدیریت توسعه شهری تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «مهدی حاجتی» عضو شورای اسلامی شهر شیراز در جلسه هم اندیشی با رئیس بنیاد ملی نخبگان استان فارس گفت: با رویکرد جدید شورای شهر و شهردار شیراز مردم منتظر روزهایی باشند که منظر و سیمای شهری تغییر پیدا می کند و از فرم بتنی و خشن فاصله خواهد گرفت.

وی ادامه داد: تغییر سیمای شهر نیازمند خلاقیت و نوآوری در کنار توجه به سنت های خاص شهر شیراز است که جز با حضور نخبگان نمی توان به آن دست یافت.

به اعتقاد مهدی حاجتی، رونق و توسعه مدیریت شهری با فاصله گرفتن از نخبگان اتفاق نخواهد افتاد.

رئیس کمیته نامگذاری شورای شهر شیراز خواستار توجه شورا، شهردار و بنیاد نخبگان به موضوع ایجاد موزه هنرهای ایران معاصر شد و گفت: مطالعات ساخت و برپایی موزه هنرهای معاصر ایران در سال های قبل از انقلاب توسط مشاور خارجی انجام شده و بسیاری از اقلام هنری آن خریداری شده است.

وی افزود: ممکن است درصورت تعلل در اجرای این موزه، آثار هنری که هم اکنون در تهران است، بر شهرهای دیگر کشور انتقال داده شود.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز در بخش دیگری از این نشست هم اندیشی پیشنهاد «جایزه بزرگ شیراز» را ارائه کرد و گفت: شورای شهر شیراز آمادگی دارد با همکاری بنیاد ملی نخبگان جایزه بزرگ شیراز را با هدف تجلیل از فعالان ممتازدر رشته های تخصصی در حوزه های علم، فرهنگ و هنر پایه گذاری کند.

۱۳۹۶/۰۹/۲۹ - ۱۲:۴۱:۴۱

دیدگاه های شما