امروز: چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رئیس شورای شهر شیراز: خلاء مدیریت واحد شهر را فقط حوزه IT پوشش می دهد

رئیس شورای شهر شیراز:خلاء مدیریت واحد شهر را فقط حوزه IT پوشش می دهد

نشست هم اندیشی اعضای شورای شهر، شهردار و مدیران شهرداری شیراز با مجریان طرح سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور (سیماک) و مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان شیراز در محل شورای شهر شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در این نشست هم اندیشی در سخنانی گفت: اداره شهر با روش های سنتی امکان پذیر نیست و باید به سمت تکنولوژی و شیوه های نوین حرکت کنیم.

وی ابراز کرد: مدیریت واحد شهری تنها با همکاری و هماهنگی قانونمند و کاربردی و ضابطه مند میسر است و ارگ این ضابطه مندی حاکم شود، بسیاری از رانت خواری ها و ویژه خواری ها جلوگیری می شود.

رئیس شورای شهر شیراز خاطر نشان کرد: خلاء مدیریت واحد شهری را فقط حوزه IT می تواند پوشش دهد و کارتابل های مشترک با دستگاه های اجرایی می تواند از مراجعات متعدد مردمی بکاهد.

وی از آمادگی شورای شهر برای راه اندازی کمیسیون ویژه ای با حضور دستگاه های اجرایی و کارشناسان مربوط برای اجرای سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور در شیراز خبر داد.

همچنین «حیدر اسکندرپور» شهردار شیراز نیز در این نشست در سخنانی گفت: در این طرح شناسایی املاک در مرحله اول صورت قرار می گیرد اما احراز مالکیت املاک بخش دوم مشکلات است که باید سازمان ثبت اسناد مداخله کند.

وی ابراز کرد: مستقل از زیرساخت های ارتباطی باید زیرساخت های هویتی برای شناسایی هویت مالکان هم ایجاد شود.

شهردار شیراز خاطر نشان کرد: حضور ثبت اسناد برای احراز مالکیت موضوع اساسی است که باید به درستی انجام شود و بعد از آن شهرداری در بخش تطبیق ضوابط شهرسازی حضور پیدا کند.

وی افزود: ایجاد شهرداری الکترونیک به حدی برای ما محرز است که حاضریم اعتبارات دو پروژه عمرانی را به توسعه و رونق آن اختصاص دهیم.

در این مراسم احمدرضا واعظ پور مدیرکل پست استان فارس و هیأت همراه به تشریح جزئیات موضوع استقرار سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور (سیماک) پرداختند. 

۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۱۲:۵۱:۴۲

دیدگاه های شما