امروز: دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

استاندار فارس: شیراز باید به نماد فرهنگی کشور تبدیل شود

استاندار فارس:  شیراز باید به نماد فرهنگی کشور تبدیل شود

استاندار فارس با بیان اینکه شیراز باید به نماد فرهنگی کشور تبدیل شود از شورای شهر خواست تا این کار بزرگ اجتماعی را در دستور کار خود قرار داده و سیاست‌های لازم و اجرایی آن را تدوین کنند و با اطلاع رسانی دقیق، مشارکت و همراهی شهروندان را در تحقق این امر مهم به همراه داشته باشند. 

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل شورای شهر شیراز، «اسماعیل تبادار» در ديدار با اعضاي شوراي شهر و شهردار شيراز، با بيان اينكه انتخابات نمادي از مشاركت مردم در تعيين سرنوشت خود است، اظهار کرد: شوراي شهر به عنوان نهادي مردمسالار خدمات شاياني را در چارچوب قانون از گذشته تا كنون ارائه کرده و مي تواند منشاء خيرات فراواني در آينده باشد.

استاندار فارس ضمن تاكيد بر ارائه خدمات مطلوب به شهروندان، از اعضاي شوراي شهر خواست تا در كنار انجام دقيق وظايف خويش، آسيب شناسي نيز در كار خود داشته باشند و مشكلات موجود را برطرف کنند.

وي بر لزوم وجود همدلي و هم افزايي در شوراي شهر تاكيد كرد و افزود: هماهنگي، وحدت رويه و تفاهم بايد در وجود اعضاي شوراي كلان شهري چون شيراز شكل بگيرد تا بتوان در پرتو آن كارهاي بزرگي را انجام داد چرا كه مردم نظاره گر رفتار جمعي شورائيان خواهند بود.

مهندس تبادار اشرافيت به قانون را لازمه كار همه اعضاي شوراي شهر دانست و ابراز کرد: اشرافيت و تسلط به قانون منجر به صدور دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌هاي اجرايي و قانوني مي شود و از بروز مشكلات عديده جلوگيري خواهد كرد و همچنين زماني كه تسلط به قانون وجود داشته باشد كلام اعضاي شوراي شهر نيز نافذتر خواهد بود.

وي از شهردار شيراز خواست تا در كنار اجراي ساير پروژه هاي عمراني، جلوه گاهي سامان يافته از فضاي سبز را با بهره گيري از كارشناسان خبره در سطح كلان شهر شيراز خلق کند.

استاندار فارس ضمن تاكيد بر حمايت از سرمايه گذاري در راستاي ايجاد اشتغال و رونق اقتصادي افزود: در هشت ماهه نخست سال جاري مبلغ 855 ميليون دلار سرمايه جلب و جذب شده و خوشبختانه مديران استان در راستاي جذب سرمايه‌گذار به صورت كانوني و متمركز كارها را پيگيري کرده و از جزيره‌اي عمل كردن پرهيز مي‌کنند.

وي با بيان اينكه وجود منابع معدني و صنعتي فارس را به استاني صنعتي تبديل كرده، خواستار توجه و بهره گيري بيشتر از اين ظرفيت‌ها شد و از مديران استان خواست تا در ايجاد كارخانه‌هاي پائين دستي اين معادن در فارس نقش آفرين باشند.

استاندار فارس همچنين گردشگري را يكي از ظرفيت‌هاي مهم و برجسته استان برشمرد و افزود: گردشگري مي‌تواند زمينه ساز ايجاد اشتغال سهل و آسان در فارس باشد و بايد در كنار توجه به صنعت به حوزه گردشگري و كشاورزي نيز توجه ويژه اي شود

۱۳۹۶/۱۰/۰۳ - ۱۳:۱۸:۰۱

دیدگاه های شما