امروز: دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رئیس شورای شهر شیراز: دعوت به خرد و مدارا و صلح آموزه مشترک مسیح و محمد(ص) است

رئیس شورای شهر شیراز: دعوت به خرد و مدارا و صلح آموزه مشترک مسیح و محمد(ص) است

رئیس شورای شهر شیراز میلاد حضرت مسیح را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر، «سیداحمدرضا دستغیب» رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در نطق پیش از دستور جلسه 22 در سخنانی میلاد حضرت عیسی مسیح را تبریک گفت.

در نطق آقای دستغیب آمده است:

فلسفه وجودی ادیان چیزی جز همزیستی مسالمت آمیز انسان‌ها و رسیدن به توحید و یگانه پرستی نیست. مردم جهان برای رسیدن به صلح و آرامش و امنیت چاره‌ای ندارند جز اینکه راه برادری و برابری را  جویند. 

مسیح فرزند مریم متولد شد تا پیامبر عشق و صلح و رحمت باشد. دعوت به خرد، منطق، مدارا و صلح از آموزه‌های مشترک مسیح و برادرش محمد(ص) بود.

تمامی پیامبران الهی، قابل تکریم‌اند؛ چرا که آنان برگزیدگان پروردگارند و شایسته است که همه انسان‌ها به تمام رسولان و فرستادگان الهی محبت داشته و آنها را محترم بشمارند.

تمامی ادیان ماموریت دارند تا انسان‌ها را به سوی یک حقیقت واحد رهنمون شوند. در این مسیر همه قومیت‌ها با هم برابر بوده و باید به آنها احترام گذاشت و بر اساس یک احترام متقابل، تمام تلاش خود را برای رعایت انسانیت و حفظ جایگاه انسانها به کار بست.

در قرآن، سرگذشت برخی از پیامبران الهی ذکر شده است؛ از جمله در آیه 253 سوره بقره، درباره میلاد حضرت مسیح آمده است: «...و آتـَینا عیسی ابنَ مَریَمَ البـَیـِنات وَ اَیَّدناهُ بـِروُحُ القُدُس ... »

«ما به عیسی بن مریم نشانه‌های روشن دادیم و او را با روح القدس تأیید کردیم» که نشان از جایگاه والای این پیامبر عظیم الشان دارد.

روز کریسمس، سالروز میلاد حضرت عیسی بن مریم(ع) را حضور تمام مسیحیان جهان و مسیحیان ساکن در شهر شیراز تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

 

سید احمدرضا دستغیب

رییس شورای اسلامی شهر شیراز

۱۳۹۶/۱۰/۰۴ - ۱۶:۰۶:۳۸

دیدگاه های شما