امروز: یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

سومین مرحله ارسال کمک‌های مردمی «خلاری‌های مقیم شیراز» به منطقه زلزله زده کرمانشاه

سومین مرحله ارسال کمک‌های مردمی «خلاری‌های مقیم شیراز»  به منطقه زلزله زده کرمانشاه

سومین مرحله کمک‌های مردمی «خلاری‌های مقیم شیراز» به منطقه زلزله زده کرمانشاه ارسال شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «احمد تنوری» رییس کمیسیون حقوق شهروندی شورای شهر شیراز در این مراسم از انفاق به عنوان راه نجات جامعه از آسیب‌های اجتماعی و توسعه همبستگی اجتماعی یاد کرد.

رییس کمیسیون حقوق شهروندی شورای شهر شیراز، فرهنگ انفاق را ویژگی بارز مردم فارس دانست و افزود: انفاق از جمله معامله‌هاییست که انسان با خدا انجام می‌دهد و هیچگاه متضرر نمی‌شود.

تنوری با بیان اینکه انفاق نمونه بارز عدالت اقتصادی و اجتماعی است، خاطرنشان کرد: پیدایش طبقات اجتماعی نتیجه انحراف افراد و اجتماع از اصول اقتصادی است.

به اعتقاد رییس کمیسیون حقوق شهروندی شورای شهر شیراز، بخشنده بودن پیش از آنکه توانایی مالی بخواهد، قلب بزرگ می‌خواهد.

دکتر «علی ناصری» رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شیراز نیز در این مراسم گفت: هیچ تمدنی بر پایه حزن و اندوه بنا نشده است، به جای حزن و اندوه، احساس امیدواری به جامعه تزریق کنیم.

وی ادامه داد: بزرگترین جامعه جوان داریم، اما از مشکلات جوان آنان غفلت کرده‌ایم.

دکتر ناصری با بیان اینکه مدرک‌گرایی باعث تاخیر در سن ازدواج جوانان شده است، خاطر نشان کرد: جوانان را تا ۴۰ سالگی برای کسب مدارج عالی ترغیب می‌کنیم اما بعد از فارغ‌التحصیلی بهانه می‌کنیم که سن‌شان برای استخدام بالا رفته است.

وی معتقد است به جای حل علمی مشکلات، فقط دامنه مشکلات جوانان را به تعویق می‌اندازیم.

در مراسم ارسال کانکس‌های اهدایی، آقایان «احمد تنوری»، «نواب قائدی»، «علی ناصری»، «سیروس پاک‌فطرت» و «قاسم مقیمی» اعضای شورای شهر شیراز حضور داشتند.

«احمد تنوری» رییس کمیسیون حقوق شهروندی شورای اسلامی شهر شیراز با قرائت متنی مراتب قدردانی این کمیسیون را از خیرین خلاری ابلاغ کرد.

۱۳۹۶/۱۰/۰۷ - ۱۰:۵۳:۱۵

دیدگاه های شما