امروز: جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دستغیب: فرهنگ و حقوق شهروندی را می توانیم از آموزه های دینی باز تعریف کنیم

دستغیب: فرهنگ و حقوق شهروندی را می توانیم از آموزه های دینی باز تعریف کنیم

نشست مشترک اعضای شورای اسلامی شهر شیراز  با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی فارس در محل سالن کمیسیون‌های شورای شهر شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در این نشست در سخنانی گفت: فرهنگ و حقوق شهروندی را می توانیم از آموزه های دینی باز تعریف کنیم.

وی ادامه داد: وقتی مولاعلی به آزار زن یهودی اعتراض می کند، همان حقوق شهروندی است.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه شورای شهر بعد از 4 سال باید در زمینه حقوق و فرهنگ شهروندی گزارش دهد، ادامه داد: آموزش مبلغان مذهبی مخصوصا در هیئات مذهبی باید به روحانیون سپرده شود تا مانع از بروز انحرافات شویم.

به گفته رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، بخشی از مراجعات مردمی برای دریافت کمک جهت برپائی مراسم روضه، سفره‌های نذری یا ساخت مسجد است.

دستغیب خاطرنشان کرد: ساخت مسجد و برپائی روضه باید با کمک های مردمی انجام شود چرا که اعتبارات دولتی، مراسم مذهبی را تحت الشعاع خود قرار می دهد.

همچنین دکتر «علی ناصری» رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهروندی شورای اسلامی شهر شیراز نیز بر ضرورت توجه به نشاط و امید در برنامه های دینی تأکید کرد و گفت: نگاه ویژه براساس روحیات جوانان در عرصه فرهنگ باید حاکم شود.

وی ادامه داد: جایگزینی مداحان به جای روحانیون آسیب های جدی به حوزه فرهنگ مذهبی وارد می کند.

به اعتقاد دکتر ناصری هویت ایرانی و اسلامی با هم گره خورده است بنابراین برنامه‌های ایرانی اسلامی باید برای فرهنگ کشور و حوزه جوانان تدوین کرد.

در این مراسم که نواب قائدی، ابراهیم صبوری، سیدعبدالرزاق موسوی، نوذر امامی و مهدی حاجتی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز حضور داشتند، حجت الاسلام محرابی مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان فارس با ارائه گزارشی از فعالیت های این اداره کل، بر ضرورت همکاری‌های دوجانبه مشترک در زمینه فرهنگی تأکید کرد.

۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۱۴:۰۳:۵۵

دیدگاه های شما