امروز: دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس شورای شهر: شهرداری ملزومات خود را از تولید کننده داخلی خریداری کند

رییس شورای شهر: شهرداری ملزومات خود را از تولید کننده داخلی خریداری کند

نشست مشترک صبحانه‌کاری اعضای شورای شهر و شهردار شیراز با هیات نمایندگی اتاق بازرگانی شیراز در محل این اتاق برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» رییس شورای شهر شیراز در این نشست در سخنانی بر حمایت از تولیدات استان فارس تاکید کرد و گفت: شهرداری و دستگاههای دولتی باید بعنوان بزرگترین خریدار اقلام مصرفی، ملزومات خود را از تولیدکننده درون استانی تامین کنند.

وی ادامه داد: وظیفه داریم از تولید و اشتغال شهری حمایت کنیم اما این اتفاق با تیتر روزنامه و مصاحبه نمی‌شود و به اقدام و عمل نیاز دارد.

دستغیب ابراز کرد: شعارهای زیادی دادیم و فرش قرمز برای جذب سرمایه‌گذار پهن کردیم اما هیچ آمار مشخصی نداریم.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز بر ضرورت اصلاح بخشی از سیاست‌های کلان کشور در سطوح ملی تاکید کرد و افزود: باید فصل مشترکی در اتاق بازرگانی و شورای شهر در راستای توسعه اقتصاد شهری تدوین کنیم.

همچنین «جمال رازقی» رییس اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی شیراز در نشست هم‌اندیشی اعضای شورای شهر و شهردار شیراز با اعضای هیات نمایندگی اتاق بازرگانی شیراز گفت: فارس و شیراز به علت سومدیریت‌ها حال و روز خوبی به خصوص در بخش اقتصادی ندارد و خداوند هم با خشکسالی‌های پی در پی این سو مدیریت‌ها را تشدید کرده است.

وی با بیان اینکه خشکسالی‌ها به حاشیه نشینی و مهاجرت به شیراز دامن زده است، ادامه داد: شورای شهر دور قبل و شهردار قبل برای توسعه اقتصادی شهر و استان گام بر نداشتند و به جزیره‌ای جدا در اقتصاد استان تبدیل شدند.

رازقی افزود: شهردار سابق زمانی فعالان بخش خصوصی را به همکاری دعوت کردند که در سرازیری کسری درآمد افتاده بود.

رییس اتاق بازرگانی شیراز با انتقاد از ساختار درآمدی شهرداری‌ها در فروش تراکم، بر ضرورت پایدارسازی درآمد شهر با توسعه اقتصادی تاکید کرد و افزود: شهرداری در بحث توسعه اقتصادی استان در گذشته به جای کمک به بخش خصوصی و تولید تا جایی که می‌توانستند حتی برای تابلوی سر در مغازه‌ها عوارض گرفتند.

این فعال بخش خصوصی از رشد غیر هدفمند اصناف انتقاد کرد و گفت: حدود ۳/۶ میلیون واحد صنفی در کشور داریم که عملا به بخش تولید ضربه می‌زند و از طرفی بحران قیمت تمام شده، مسائل بانکی و بیمه و قانون کار، رشد تولید در کشور را هدف گرفته‌اند.

رییس اتاق بازرگانی شیراز اظهار امیدواری کرد در دور جدید فعالیت‌های شورای شهر و شهردار جدید شیراز همکاری و تعاملات اتاق بازرگانی و شهرداری شیراز در مسیر توسعه اقتصادی بیش از پیش رقم بخورد.

در این مراسم جمعی از اعضای هیات نمایندگی اتاق بازرگانی به بررسی مشکلات و راهکارهای تولید اقتصادی پرداختند.

۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۲:۵۵:۵۶

دیدگاه های شما