امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

شهردار شیراز: دبیرخانه هوشمندسازی شیراز تشکیل شد/ بافت تاریخی گران‌ترین منطقه شهر می‌شود

شهردار شیراز:  دبیرخانه هوشمندسازی شیراز تشکیل شد/ بافت تاریخی گران‌ترین منطقه شهر می‌شود

نشست مشترک صبحانه‌کاری اعضای شورای شهر و شهردار شیراز با هیات نمایندگی اتاق بازرگانی شیراز در محل این اتاق برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «حیدر اسکندرپور» شهردار شیراز در این نشست با بیان اینکه تولید ثروت ارزش است، بر ضرورت رفع مشکلات تولید تاکید کرد و گفت: حتما به موانع تولید اشاره کنیم اما به گونه‌ای اصرار نداشته باشیم که برخی تصور کنند تولید در کشور ما یک ضد ارزش است.

شهردار شیراز از تشکیل دبیرخانه هوشمندسازی این ‌شهر خبر داد و گفت: برنامه‌های منسجمی با حضور کارشناسان و‌متخصصان صاحب‌نام برای حرکت به سمت هوشمندسازی شهر حرکت کنیم.

وی ادامه داد: شیراز با شهرهای دیکر متفاوت است و اینکه اصرار کنیم شیراز مثل فلان کلان شهر باشد، درست نیست.

اسکندرپور خاطرنشان کرد: هیچ شهری در ایران نیست که یک هزار باغ در مرکزش وجود داشته باشد، بنابراین شیراز باید مثل شیراز ساخته شود.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم امتیازات شهر شیراز را بروز دهیم تا دیگران بخواهند شهری مثل شیراز داشته باشند.

‌وی توسعه گردشگری را یکی از مهمترین ضروریات توسعه اقتصادی شهر شیراز برشمرد و گفت: بخش گردشگری از مهمترین بخش‌هایی است که شهرداری می‌تواند بعد از مسکن در ان نقش موثر ایفا کند.

وی با بیان اینکه با هدفگذاری در بخش گردشگری می‌توانیم سطح زندگی شهروندان را ارتقا دهیم، افزود: بافت تاریخی ظرف دو سال اینده به یک ثروت و یکی از گران‌ترین نقاط شهر تبدیل می‌شود.

شهردار شیراز افزود: هم اکنون قیمت خانه‌هایی که قبلا کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان معامله می‌شد، به چند میلیارد تومان رسیده است.

۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۳:۰۹:۴۴

دیدگاه های شما