امروز: چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رئیس شورای شهر: حفظ هوای پاک شیراز را با هیچ چیز عوض نمی کنیم

رئیس شورای شهر: حفظ هوای پاک شیراز را با هیچ چیز عوض نمی کنیم

چهار عضو شورای اسلامی شهر شیراز به همراه جمعی از اهالی رسانه از کارخانه روغن نباتی نرگس شیراز در نزدیکی آرامگاه تاریخی حافظ و بقعه علی بن حمزه در شیراز بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» رئیس شورای اسلامی شهر شیراز پس از بازدید از مراحل تولید این کارخانه گفت: حفظ هوای پاک شیراز را با هیچ چیز عوض نمی کنیم، هوای پاکی که امروز شیراز دارد، هیچ جای دنیا ندارد.

وی افزود: برای انتقال کارخانجات درون شهر شیراز، باید به سلامت هوای شهر مدنظر قرار داد که دوباره کاری نشود.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز به ضرورت حفظ اشتغال موجود در واحدهای صنعتی تأکید کرد و گفت: انتقال کارخانه نرگس شیراز نباید بهانه ای برای تغییر در وضعیت اشتغال موجود کارخانه شود.

وی ادامه داد: در زمان انتقال به منظور حفظ شرایط اقتصادی باید طرح توجیهی مناسب، زمان مناسب و منابع مالی مناسب دیده شود.

وی به طرح جدید جایگزین کارخانه روغن نباتی شیراز اشاره کرد و گفت: در طرح جدید تسهیل عبور و مرور دیده شود و معضل ترافیکی در خیابان خاطره انگیز حافظ ایجاد نکند.

دستغیب خاطرنشان کرد: حفظ هویت شهری در منطقه تاریخی با رویکرد عرفانی و شاعرانه ضرورت دارد و ساخت برج های بزرگ نباید هویت منطقه را دستخوش تغییرات کند.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شورای شهر برای تسهیل در انتقال کارخانه به خارج از شهر حتماً کمک خواهد کرد.

در این مراسم آقای دکتر علی ناصری و خانم ها دکتر لیلا دودمان و سولماز دهقانی اعضای شورای اسلامی شهر شیراز نیز حضور داشتند.

۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۳:۳۷:۴۵

دیدگاه های شما