امروز: دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر ناصری: انتقال کارخانه نرگس شیراز در اولویت کاری شورای شهر قرار دارد

دکتر ناصری: انتقال کارخانه نرگس شیراز در اولویت کاری شورای شهر قرار دارد

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز گفت: انتقال واحدهای آلاینده به خارج از شهر در دستورکار شورای شهر قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «علی ناصری» در بازدید از کارخانه روغن نباتی نرگس شیراز بر ضرورت حفظ اشتغال کارکنان این واحد صنعتی تأکید کرد و گفت: آنچنان که از شواهد قابل درک است، بحث روغن کشی در شیراز تعطیل شده و روغن خام را از بنادر خریداری می کنند.

وی با بیان اینکه جایگاه برند نرگس شیراز باید حفظ شود، افزود: پسآب صنعتی این واحد روغن سازی به کارخانجات صابون سازی منتقل می شود و بخشی از سیستم فاضلاب آن، به سیستم فاضلاب شهری وصل شده است.

دکتر ناصری خاطرنشان کرد: کارخانه روغن نباتی شیراز هم اکنون در محدوده شهر و در قلب منطقه تاریخی، علمی و گردشگری شیراز قرار گرفته است.

وی با اشاره به تغییر در فضای کسب و کار در دنیای جدید ابراز کرد: ضمن نگاه ویژه به اشتغال موجود و تولید و کسب و کار باید دقت هم داشته باشیم که اگر سلامت مردم به مخاطره افتاد، جوابی نخواهیم داشت.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری با بیان اینکه در مبحث سلامت مردم با هیچکس تعارف نخواهیم داشت، ابراز کرد: خطرآفرینی در واحد های صنعتی درون شهری باید به حداقل ممکن برسد و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی موظف است با بازدید های مکرر مانع بروز حوادث خطرناک شود.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز افزود: واحد های صنعتی دارای استاندارد عمر مفید هستند که در ایران رعایت نمی شود و ممکن است تجهیزاتی در اثر استفاده مکرر، عملاً آسیب زا شوند.

وی به الزام مصوبات کارگروه زیست محیطی استانداری فارس برای انتقال واحدهای آلاینده به خارج از شهر اشاره کرد و گفت: انتقال واحدهای آلاینده به خارج از شهر در دستورکار شورای شهر قرار دارد و کارخانه نرگس شیراز جز اولویت های کاری شورای شهر است.

ناصری افزود: طرح جایگزین کارخانه نرگس شیراز می تواند بیش از 200 نفر اشتغال در حوزه های مختلف ازجمله گردشگری ایجاد کند ضمن اینکه واحد جدید هم اشتغال فعلی را حفظ خواهد کرد.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز به کارگران این واحد صنعتی قول داد که از وضعیت اشتغال آنان در بحث انتقال کارخانه روغن نباتی نرگس شیراز به خارج از محدوده شهر دفاع خواهد کرد.

۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۴:۰۳:۲۸

دیدگاه های شما