امروز: یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

احمد تنوری: دانشگاه ها به رشته های هنری قدمت دار در شیراز توجه کنند

احمد تنوری: دانشگاه ها به رشته های هنری قدمت دار در شیراز توجه کنند

رئیس کمیسیون حقوق شهروندی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به رشته های هنری که در شیراز دارای قدمت هستند، توجه ویژه داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز «احمد تنوری» در نشست مشترک شماری از اعضای شورای شهر با رئیس و معاونین دانشکده فنی و حرفه ای دختران شیراز با تأکید بر لزوم تلاش در جهت برقراری عدالت جنسیتی در همه زمینه ها بویژه آموزشی و تحصیلی تصریح کرد: باید به همان میزان که به حوزه‌های علمیه توجه می شود به دانشگاه ها و به ویژه دانشگاه های دولتی و مراکز آموزش عالی دختران توجه شود.

رئیس کمیسیون حقوق شهروندی شورای اسلامی شهر شیراز، در همین زمینه از مدیران و مسئولان مراکز آموزش عالی و دانشگاهی از جمله دانشکده فنی و حرفه ای دختران شیراز خواست تا در بخش رشته های هنری به رشته هایی که در شیراز قدمت دیرینه دارند و همچنین رشته های هتل داری و گردشگری توجه ویژه ای شود.

«سولماز دهقانی» رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر شیراز هم در این نشست، با تأکید بر اینکه پتانسیل‌های دانشگاهی مورد توجه شورای پنجم است، آمادگی این شورا با مراکز علمی و دانشگاهی جهت توسعه همکاری ها را اعلام کرد.

در ادامه حجت الاسلام مجید اشرافی از مشاوران کمیسیون حقوق شهروندی شورای شهر شیراز گفت: مردم، تاوان ناکارآمدی و بی کفایتی مدیران ناکارآمد را می دهند.

وی تصریح کرد: یک بخش کار سخت افزاری است و نیاز به امکانات دارد اما مدیر باید صاحب ایده و خلاقیت باشد.

اشرافی تأکید کرد: برخی مدیران بعضاً آدم های محترمی هستند اما نه ایده دارند و نه صاحب خلاقیت هستند.

او نمونه وار به پاره  ای رویکردهای به ظاهر فرهنگی در کلانشهر شیراز اشاره کرد و یادآور شد: در نوروز 96، در ورودی های شهر پلاکارد می زنیم و روی آن می نویسیم «خیابان های ما مجهز به دوربین مداربسته است، مواظب باشید» آیا این گونه باید در یک شهر فرهنگی از مهمانان استقبال کنیم؟

اشرافی خاطرنشان کرد: نه تنها در شیراز بلکه در کشور مدیران ناکارآمد و نالایق از هرگروه و جناحی که هستند باید از سیستم مدیریتی خداحافظی کنند تا لبخند و شور و نشاط مهمان خانه های دل مردم ایران شود.

۱۳۹۶/۱۱/۰۴ - ۱۴:۰۶:۲۴

دیدگاه های شما