امروز: شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نشست خبری سخنگوی شورای پنجم جناب آقای دکتر علی ناصری

نشست خبری سخنگوی شورای پنجم جناب آقای دکتر علی ناصری

نشست خبری سخنگوی شورای پنجم سرفصل های بسیاری داشت و این تعدد زاویه های پرداختن به مسائل مختلف شهری، نمایانگر گذار پارلمان شهری و شهرداری شیراز به سمت فراهم سازی زمینه های مدیریت واحدشهری در راستای منافع جمعی شهروندان بود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر شیراز، دکتر «علی ناصری» در جمع خبرنگاران با اشاره به وقفه زمانی بین دونشست خبری، ضمن این که یادآور می شود که در این مدت زمان کمیسیون ها به طور منظم تشکیل  و مسائل خاص بررسی و اعضای شورا هم جلسات و دیدارهای متعددی با مسوولان داشتند، گزارشی از روند کلی و پرسش و پاسخ  مواردی که حاصل جلسات با مسئولان یا کمیسیون ها بوده است، را ارائه و گفت:

دکتر ناصری با بیان این که  در چند ماه اخیر درکمربندی شیراز اخیرا 55نفر را  از دست دادیم، ادامه داد:

امور اداره کمربندی تحت نظارت اداره کل راه و شهرسازی و نظارت آن برعهده پلیس راهور است که  جلساتی گرفته شده و درآینده باید گرفته شود که شهرداری در آن حضور داشته باشد.

وی یادآور شد: در فاز اول روشنایی کمربندی از شهرک فرزانگان تا شهرک مهدی آباد 16کیلومتر رفت و برگشت 279 پایه نصب و7 دستگاه ترانس نصب شده و تابلو برق تحویل اداره راه و شهرسازی و در فاز دوم از مهدی آباد تا سلطان آباد 187پایه برق نصب و تحویل شده است.

همچنین باید باحضور اداره راه و شهرسازی، برق، شهرداری و پلیس راهور سریع چاره اندیشی و برخی دوربرگردان ها به ویژه ورودی شهرک ها باید اصلاح هندسی شود.

وی همچنین گفت: طرح جامع محیط زیست را با 16 کمیته در حال پی گیری داریم که امید است قبل از پایان سال به کمیسیون سلامت آورده شود و بعد به صحن علنی ارسال می شود. ناصری ادامه داد: طرح جامع سلامت و یک تیم هم در جهت طرح جامع خدمات شهری در ابعاد مختلف فعال خواهد شد و درمحیط زیست هم ورود کردیم  وبا توجه به این که  نمی توانیم به نفت و گاز دل ببندیم اگر در زمینه پنل های خورشیدی و انرژی های تجدید پذیر بتوانیم سرمایه گذاری کنیم می توانیم هزینه های جاری را کاهش دهیم.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز، با بیان این که در حمل و نقل دغدغه های بی شمار در باره  ازدحام ترافیکی، اتلاف وقت و سرمایه، تصادفات، عوارض زیست محیطی، آلودگی صوتی، فشار خون و دیابت و از دست دادن هویت شهری و از دست دادن روابط شهری و انسانی داریم و این مشکلات موجب ما را ملزم می کند که این باره چاره اندیشی کنیم ، افزود:

جلسه ای با سازمان همیاری های شهرداری که تلاش می کنند از نگاه های دانش بنیان بهره بگیرند، داشتیم  که باید از این نگاه استفاده کنیم.

وی با تاکید بر استفاده از پیوست های زیست محیطی، اقتصادی فنی و عمرانی،  پدافند غیرعامل و پیوست اتلاف (ارزیابی تاثیرات فرهنگ و اجتماعی) افزود: این پیوست ها
می تواند کمک کننده باشد.

۱۳۹۶/۱۱/۰۵ - ۱۳:۱۷:۲۶

دیدگاه های شما