امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر ليلا دودمان: شورای پنجم نگاه ویژه‌ای به مشارکت هنرمندان در توسعه شهر دارد

دکتر ليلا دودمان: شورای پنجم نگاه ویژه‌ای به مشارکت هنرمندان در توسعه شهر دارد

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز گفت:  شورای پنجم نگاه ویژه‌ای به هنرمندان داریم تا با همفکری آنان شیراز به جایگاه واقعی خود نزدیک‌تر شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شیراز، دکتر «لیلا دودمان» در جمع مدیران فرهنگسراهای شیراز با اشاره به سرمایه‌های فرهنگی، اجتماعی و تاریخی شیراز گفت: داشته‌های فرهنگی شیراز از گذشته تاکنون جایگاه منحصر به فردی به این شهر بخشیده است که باید تلاش شود با حفظ و پاسداشت سرمایه‌های فرهنگی و هنری این جایگاه رفیع٬ حفظ و توسعه یابد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز تکریم و بزرگداشت هنرمندان شیرازی و شناخت نقش آنان در توسعه فرهنگی شهر را یکی از راه‌های حفظ جایگاه فرهنگی شیراز معرفی کرد و افزود: در شورای پنجم نگاه ویژه‌ای به هنرمندان داریم تا با همفکری آنان شیراز به جایگاه واقعی خود نزدیک‌تر شود.

وی افزود: باید زمینه حضور بیشتر هنرمندان در فرهنگسراهای شهرداری فراهم شود و ارتباط هنرمندان با سایر شهروندان تسهیل شود و جامعه از توانمندی آنان بیشتر بهره‌مند گردد.

دودمان با اشاره به اینکه هدف از فعالیت‌های فرهنگی فرهنگسراها باید رشد فضای اجتماعی و فرهنگی شهر باشد گفت: باید برنامه‌ریزی فعالیت‌های فرهنگی به نحوی انجام گردد که خروجی و نتیجه آن محسوس و قابل درک باشد.

وی رویکرد و سیاست‌های شورای پنجم به مسائل فرهنگی را متفاوت اعلام کرد و افزود: برنامه‌های فرهنگسرا باید به نحوی برنامه‌ریزی شود که رویکردهای شورا بعنوان نمایندگان مردم  اجرایی و عملیاتی شود.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز فرهنگ و هنر را اولویت نخست شورای پنجم معرفی کرد و افزود: از این‌رو فرهنگسراها در برنامه و بودجه سال ۹۷ به صورت ویژه دیده شده اند.

دودمان تجهیز فرهنگسراها برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان را ضروری عنوان کرد و تصریح کرد: علاوه بر اینکه باید در فرهنگسراها متناسب با توانمندی ها و نیازهای منطقه، فعالیت های فرهنگی برنامه‌ریزی گردد، ابزار و وسایل مورد نیاز برای برگزاری کلاس‌ها و برنامه های فرهنگی هم باید در اختیار آنان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه باید برنامه‌های فرهنگسراها تمامی اقشار محلات را پوشش دهد گفت: ساعات کاری این مراکز نیز باید متناسب با بهره مندی حداکثری از خدمات فرهنگی برای شهروندان تنظیم و افزایش یابد.

دودمان ارائه آموزش‌های شهروندی متناسب با گروه‌های سنی مختلف را از برنامه های مهمی عنوان کرد که باید در فرهنگسراها با عزم جدی به آن پرداخت و چنانچه این آموزش‌ها محتوا و قالب خوبی داشته باشد به توسعه فرهنگ شهرنشینی منتهی خواهد شد و در آن صورت نیز از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی پیشگیری می‌شود.

۱۳۹۶/۱۱/۱۲ - ۲۱:۲۱:۵۶

دیدگاه های شما