امروز: پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

عبدالرزاق موسوی: هرگونه سواستفاده مدیران شهرداری از مسئولیت خود را به مردم اعلام می‌کنم

عبدالرزاق موسوی: هرگونه سواستفاده مدیران شهرداری از مسئولیت خود را به مردم اعلام می‌کنم

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای شهر شیراز گفت: اگر جایی متوجه شوم فردی از مسئولیتش به نفع خود و دیگری عدول یا سواستفاده کرده است در اولین فرصت به صورت شفاف اعلام می‌کنم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیدعبدالرزاق موسوی» دو حوزه «حسابرسی» و «امور مالی و ذی حساب» ر ا از جمله حوزه‌های استراتژیک شهرداری دانست و گفت: این دو حوزه برای توسعه شهر تعیین کننده هستند و به علت ارتباط با شهروندان می‌توانند در جلب رضایت آنها و فراهم کردن فضای عمومی برای خدمت موثر باشند.

«عبدالرزاق موسوی» با بیان اینکه استفاده حداکثری از فرصت خدمت و امانت دانستن مسئولیت را باید در راس امور قرار داد، افزود: در مسیر خدمت به مردم نباید با کسی تعارف داشت. عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه امانت داری، مسئولیت پذیری، پاسخگویی، عمل به قانون و شفاف کردن اقدامات باید سرلوحه امور در حوزه مالی باشد، گفت: شهردار شیراز نیز بر شفاف کردن امور و نحوه خدمت رسانی مخصوصا در حوزه مالی تاکید دارد. وی عنوان کرد: برخی از روش‌های انجام امور در حوزه مالی قابل قبول نیست و من انتظار دارم شفاف عمل کنیم. شفاف عمل کردن در حوزه مالی به این معناست که هر اقدامی باید بر اساس قانون باشد، برای تمامی افراد مخصوصا سرمایه گذاران شرایط یکسانی را فراهم کنیم.
موسوی با بیان اینکه با فضایی که در بودجه کشور و نگاه دولت وجود دارد، مردم تنها نقطه اتکای شهرداری برای ادامه حیات و اداره شهر هستند، افزود: مردم باید بدانند پولی که می پردازند درست هزینه می شود. اگر خارج از محل قانونی و خواست مردم پولی را در جایی هزینه کنیم، دخل و تصرف بلاجهت در اموال مردم است و مسئولیت شرعی و قانونی دارد. رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر شیراز خاطر نشان کرد: اگر جایی متوجه شوم فردی از مسئولیتش به نفع خود و دیگری عدول یا سواستفاده کرده است در اولین فرصت به صورت شفاف اعلام می کنم. این شفافیت و انجام درست امور انتظاری است که مردم از شورای پنجم دارند. وی در مراسم معارفه مدیران کل حسابرسی و امور مالی شهرداری شیراز سخن می‌گفت.

۱۳۹۶/۱۱/۱۲ - ۲۱:۳۰:۵۰

دیدگاه های شما