امروز: دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

قائدی: بودجه 97 کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک پاسخگوی حجم عظیم پروژه های شهر نیست

قائدی: بودجه 97 کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک پاسخگوی اجرای پروژه های شهر نیست

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل وترافیک شورای اسلامی شیراز گفت: بودجه تصویب شده کمیسیون در سال جاری تنها یک سوم بودجه موردنیاز برای تکمیل پروژه‌ها عمرانی گذشته و اجرای طرح هوشمند سازی در حوزه‌ی حمل ونقل وترافیک است.

به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل شورای اسلامی شیراز دکتر «نواب قائدی» در حاشیه نشست فوق العاده کمیسیون عمران، خمل و نقل شورای شهر شیراز گفت: در راستای اجرای طرح هوشمندسازی نیازمند بکارگیری تجهیزات پیشرفته و به روز دنیا هستیم.

وی افزود: با استفاده از زیرساخت‌های فاوا و فناوری اطلاعات وارتباطات می‌توانیم درآمدهای پایداری را به دست آوریم.
قائدی با اشاره به اینکه خرید اتوبوس جدید ازطریق یارانه دولتی امکان پذیر نیست گفت: با افزایش بودجه حمل ونقل میتوانیم طرح خرید اتوبوس برقی را اجرایی کنیم.

وی گفت: با اجرای این طرح علاوه بر کاهش آلاینده‌ها میتوانیم پایانه‌های مرکز شهر را حذف کنیم و مسافران را به استفاده از وسایل نقلیه عمومی به جای خودرو ی شخصی ترغیب کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز خواستار ایجاد شورای راهبردی از سوی شهردار شد وگفت: این شورا می‌تواند متشکل از زیر کمیته‌هایی باشد که بابررسی و رفع مشکلات، طرح هوشمند سازی را درهرحوزه‌ای اجرایی کند .

قائدی همچنین از خرید مینی‌بوس‌های دو درب برای مناطق کم جمعیت خبر داد وگفت: سعی داریم مشکل کاهش درآمد اتوبوس‌ها وتاکسی‌ها را که به دلیل  حضور مترو و تاکسی‌های اینترنتی به وجود آمده  با اجرای طرح وسایل نقلیه مکمل، رفع کنیم .
رییس کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای شهر از ایجاد شرکت بهره برداری ایستگاه خط یک قطارشهری  برای نخستین بار خبرداد و گفت: باتمهیدات مجموعه شهرداری میتوانیم شرکتی مستقل ازسازمان قطارشهری باعنوان شرکت بهره بردار  را ایجاد کنیم تا علاوه بر پشتیبانی تجهیزات و درآمدزایی ایستگاه قطارشهری به  رفع موانع و مشکلات بهره برداری بپردازد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۶ - ۱۰:۳۴:۳۷

دیدگاه های شما