امروز: شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

شورای شهر توسعه محله محور را دنبال می‌کند

شورای شهر توسعه محله محور را دنبال می‌کند

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با جمعی از اهالی و جوانان محله کوشک میدان شیراز دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» رئیس شورای اسلامی شهر شیراز به همراه مهندس «نامور» شهردار منطقه پنج شیراز با جمعی از جوانان و اهالی منطقه کوشک میدان در خانه محله این محله دیدار و گفت‌وگو کرد.

 در این دیدار اهالی ضمن بیان دیدگاه‌های خود، برخی از نارسائی‌ها و مشکلات محله را برشمردند.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه این دیدار از بافت قدیم محله کوشک میدان، پارک 50 هکتاری مادر، زمین خاکی محله و نیز مرکز خوداشتغالی بانوان بازدید و دستوراتی درباره حل مشکلات محله صادر کرد.

«سیداحمدرضا دستغیب» در این دیدار گفت: توسعه محله محور از مهمترین سیاست‌های شورای پنجم شهر شیراز است.

وی ادامه داد: توجه به رونق اقتصادی محلات و بازسازی بافت‌های قدیم و فرسوده در برنامه شهرداری و شورای شهر قرار دارد.

رئیس شور ای اسلامی شهر شیراز وجود خانه‌های محله و فرهنگسراها را از امتیازات مهم توسعه مشارکت‌های مردمی در محلات برشمرد و گفت: شورای شهر تلاش می کند اداره امور خانه‌های محلات را به اهالی محل واگذار کند.

دستغیب خاطر نشان کرد: توسعه انسان محور شهر به حضور و مشارکت مردم در فعالیت‌های شهری توجه ویژه می کند و از این رو کارکردهای جدی برای جوانان در هر محله تعریف می شود.

وی ادامه داد: جوانان بهترین همراه و یار شورا برای شناخت نیازهای محله‌ای و اجرای طرح‌های توسعه‌ای همسو با نیازهای هر محله هستند.

رئیس شورای شهر شیراز با اشاره به حضور 5 جوان در ترکیب اعضای این شورا گفت: جوانان به راحتی می‌توانند با اعضای جوان شورا تماس برقرار کرده و در جهت توسعه شهر با شورای شهر تشریک مساعی کنند.

این دیدار به دعوت جوانان محله کوشک میدان برگزار شد.

۱۳۹۶/۱۲/۰۶ - ۱۲:۵۶:۱۵

دیدگاه های شما