امروز: پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

ناصری: طرح تغییر کاربری منازل مسکونی به مدارس غیرانتفاعی به زودی اجرایی می شود

ناصری: طرح تغییر کاربری منازل مسکونی به مدارس غیرانتفاعی به زودی اجرایی می شود

سخنگوی شورای اسلامی شیراز گفت: به منظورتسهیل ایجاد مدارس غیرانتفاعی، طرح تغییر کاربری منازل مسکونی به مدارس غیرانتفاعی در دست بررسی است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شیراز، دکتر«علی ناصری» در نشست مشترک آموزش و پرورش، شهرداری و شورای شهر گفت: راه سعادتمندی یک کشور از جاده تعلیم و تربیت می گذرد، پس لازم است برای آموزش و پرورش و بزرگان این عرصه ارزش والایی قایل شویم.

وی افزود: یک سوم جمعیت شهر را دانش آموزان، فرهنگیان و اولیای دانش آموزان تشکیل می دهند و همراهی این جمعیت در زمینه آموزش، فرهنگ سازی، اشتغال و سیاست‌گذاری‌های کلان شهری به عنوان محوری‌ترین پتانسیل شهر از اهمیت بالایی برخوردار است.

دکترناصری گفت: اوج هنر ما این است که شهر را با خود همراه کنیم و این همراهی زمانی ایجاد می شود که مردم به مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر اطمینان داشته و خود را همراه و یاور ما بدانند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: تا کنون زمینه  اشتغال بیش از 14 هزار نفر در یک هزار مدرسه و مراکز آموزشی شیراز ایجاد شده است.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شیراز گفت: با توجه به حضوردانش آموزان و مشارکت موثر خانواده‌های آنها در امر تعلیم و تربیت، مدارس غیردولتی دارای پتانسیلی هستند که با برنامه‌ریزی و هماهنگی بین مردم، شهرداری و شورا می‌توانند مشارکت مؤثر و اثربخش در حوزه‌های مختلف را فراهم نمایند.

وی گفت: شهرداری می تواند با استفاده از ظرفیت‌ مدارس غیردولتی به عنوان یک نهاد مردمی در زمینه تامین نیروی انسانی مراکز فرهنگی همچون کتابخانه‌ها در محلات گام موثر بردارد.

 رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری، مشارکت گسترده در یاری رساندن به شهروندان نیازمند و گرفتار در حوادث مختلف، افزایش اشتغال‌زایی با جذب و بکارگیری جوانان در این مدارس، مشارکت با شهرداری در اجرای آموزش‌های مبتنی بر ارتقاء فرهنگ و سلامت و انسان محوری را از دیگر ظرفیت‌های مدارس و مراکز غیردولتی عنوان کرد.

دکتر ناصری در ادامه افزود: طرح جامع شیراز در دست تدوین است که با توجه به ارائه لایحه آن به شورا توسط  مجموعه‌ی شهرداری  می‌توانیم این طرح را عملیاتی کنیم.

 وی افزود: این طرح  شامل، ایمنی مدارس، کودکان، ترافیک، ورزش، محیط کار، بیمارستان، سالمندان، اماکن عمومی، مساجد و اماکن مذهبی، منازل و اماکن مسکونی است که می‌توان در اجرای آن از ظرفیت و توانمندی مدارس و مراکز غیردولتی و دولتی بهره گرفت.

 عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شیراز گفت: آموزش برنامه‌های سالانه شهرداری ویژه دانش آموزان  با عنوان  تردد ایمن دانش آموزان، تهیه و توزیع جزوات آموزشی، توسعه گردشگری با کمک مراکز آموزش زبان‌های خارجی، تشویق خیرین برای مشارکت در طرح‌های کوچک و بزرگ شهری و تاسیس مدارس با همکاری آموزش و پروش در مناطق کم برخوردار از دیگر ظرفیت‌های همکاری دوجانبه آموزش و پرورش و شهرداری است.

۱۳۹۶/۱۲/۰۶ - ۱۳:۵۱:۰۷

دیدگاه های شما