امروز: یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دستغیب: دانش آموزان با فراگیری حقوق شهروندی زمینه توسعه فرهنگی شهر را ایجاد می‌کنند

دستغیب: دانش آموزان با فراگیری حقوق شهروندی زمینه توسعه فرهنگی شهر را ایجاد می‌کنند

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: به منظور ایجاد فضایی سازنده و سالم  و در راستای توسعه فرهنگ شهر باید حقوق شهروندی به دانش آموزان آموزش داده شود.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شیراز، «سید احمدرضا دستغیب» درنشست بررسی ظرفیت های مدارس غیردولتی درتوسعه فرهنگ شهری گفت: توجه و تامین نیاز همه اقشار جامعه در توسعه شهر از مهمترین وظیفه ماست.

وی با اشاره به ایجاد  شهری امن، بانشاط و لذت بخش گفت: شیراز را ما باید برای ضعیف‌ترین افراد یعنی برای کودکان، سالمندان و زنان بسازیم که اگر چنین کردیم همه نیازهای یک شهر را دید‌ه‌ایم.

دستغیب گفت: زیبا سازی وتامین امکانات رفاهی ازضرور‌ی‌ترین  نیازهای شهروندان است و ما می توانیم  برای ایجاد محیطی لذت بخش از توان همه اقشار جامعه به ویژه دانش آموزان بهره ببریم.

وی افزود: شهرداری  باید فعالیت های فرهنگی در زمینه شهروندی را از مدارس آغاز کند تا دانش آموزان بتوانند به عنوان سفیران ما در بین اولیای خود و سایر اقشار جامعه، زمینه توسعه فرهنگی را فراهم کنند و در آینده نزدیک شاهد آثار مثبت آن در همه زمینه‌ها در شهر باشیم.

 رئیس شورای شهر شیراز در نشست مشترک آموزش و پرورش، شهرداری و شورای شهر گفت: دانش آموزان فرهنگ سازان آینده کشورند و شهر باید با مشارکت همه مردم به ویژه دانش آموزان ساخته شود.

۱۳۹۶/۱۲/۰۶ - ۱۳:۵۷:۳۴

دیدگاه های شما