امروز: شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

بررسی طرح راهبردی درآمد شهرداری در کمیسیون برنامه و بودجه شورا

بررسی طرح راهبردی درآمد شهرداری در کمیسیون برنامه و بودجه شورا

رییس کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورای اسلامی شهر شیراز از بررسی طرح راهبردی درآمد شهرداری در کمیسیون برنامه و بودجه شورا خبرداد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سید عبدالرزاق موسوی» گفت: با توجه به اهمیت منابع درآمدی شهرداری، طرح راهبردی درآمد شهرداری به منظور تامین منابع درآمدی و ساماندهی آن درکمیته ای متشکل از اعضای شورا، کارشناسان و مدیران شهرداری تدوین شد تا پس از بررسی در این کمیسیون، به تصویب شورا برسد تا مبنای تلاش‌های شهرداری در موضوع درآمد باشد.

موسوی با اشاره به درخواست کمک مالی سازمان‌های دولتی از شهرداری گفت: شهرداری مکلف است وجوه دریافتی از مردم با عنوان عوارض و.. را تنها در موارد صلاح و صرفه آنها و بنابر قانون استفاده و نهایت صرفه‌جویی را در آن لحاظ کند.

وی افزود: بنابر آیین نامه وزارت کشور مبنی بر پیش‌بینی اعتباری تنها برای کمک به نهاد‌های مدنی و حوادث غیر‌مترقبه، شهرداری نمی‌تواند جز این موارد قانونی به هیچ نهادی کمک کند.

موسوی گفت: شهرداری با شفاف‌سازی و ارائه خدمات سریع، آسان و با کیفیت و رفع موانع پیش روی اجرای خدمات می‌تواند اعتماد مردم را به خود جلب کند تا مردم با اطمینان خاطر عوارض خود را به منظور ایجاد فضایی مطلوب برای زندگی پرداخت کنند.

۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۴:۰۳:۳۷

دیدگاه های شما