امروز: جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر مقیمی: مدیری که سرمایه ندیده از حضور سرمایه دار خوشحال نمی‌شود

دکتر مقیمی: مدیری که سرمایه ندیده از حضور سرمایه دار خوشحال نمی‌شود

رییس کمیسیون تلفیق شورای شهر شیراز گفت: اولویت شورای شهر و شهرداری تهیه بسته‌های سرمایه‌گذاری خرد و کلان با محاسبه نیازهای شیراز است.

به گزارش روابط عمومی و اموربین‌الملل شورای شهر شیراز، دکتر «قاسم مقیمی» در جمع تعدادی از سرمایه‌گذاران ایرانی مقیم کشورهای حاشیه خلیج‌فارس گفت: سرمایه‌دار تنها در صورتی حاضر به حضور و تقسیم ثروت خود با شهروندان شیرازی است که هم در سرمایه‌گذاری خود احساس امنیت کند و هم در مسئولان حس متقابل اعتماد به نفس را احساس کند.

 عضو شورای شهر شیراز معتقد است سال‌هاست تصمیم‌گیری‌های سلیقه‌ای سبب شده سرمایه‌گذاران شیراز را برای سرمایه‌گذاری انتخاب نکنند.

وی با تاکید بر لزوم بسترسازی برای جذب سرمایه‌گذار ادامه داد: این بستر باید در شیراز فراهم شود که سرمایه‌گذار بتواند بدون هیچ‌گونه دغدغه سرمایه‌گذاری کند.

نائب رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورا به ضرورت نگاه منصفانه به سرمایه‌دار اشاره کرد و گفت: نوع نگاه مدیران مهم است، مدیری که دید کوتاهی دارد، مدیری که سرمایه ندیده است تبعاً از حضور سرمایه‌دار خوشحال نمی‌شود.

دکتر مقیمی با بیان اینکه مسئولان باید بدانند فرد سرمایه‌گذار نیاز به احترام دارد، ابراز کرد: سرمایه‌گذار دوست دارد خودش سرمایه‌‌اش را مدیریت کند و اجازه نخواهد داد که شهرداری برای سرمایه‌دار تعیین تکلیف کند.

به اعتقاد رییس کمیسیون تلفیق شورای شهر شیراز در سالیان گذشته شهرداری نه تنها به درآمد ثابت و پایداری نرسیده بلکه اعمال سلیقه‌های فردی موجب فرار سرمایه‌دار و افزایش مشکلات شهری شده است.

نائب رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر شیراز گفت: پتانسیل شیراز در زمینه‌های فرهنگی، ادبی و هنری و گردشگری است و با محوریت آن می‌توان شیراز را به جایگاه واقعی خود رساند.

وی در ادامه بیان کرد: اولویت شورا و شهرداری تهیه بسته‌های سرمایه‌گذاری خرد و کلان با محاسبه نیازهای شیراز است از این رو پایین بودن درصد ریسک آن چه در حوزه استانی و ملی و از همه مهم‌تر بین‌المللی ضروری است تا شیراز به حداقل استانداردهای یک کلان‌شهر جهانی برسد.

۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۰۹:۰۸:۵۵

دیدگاه های شما