امروز: پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

بازدید اعضای شورای شهر شیراز از کارخانه پشم شیشه ایران

بازدید اعضای شورای شهر شیراز از کارخانه پشم شیشه ایران

رییس و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز از کارخانه پشم شیشه ایران در شیراز بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» مدیرعامل کارخانه پشم شیشه ایران در این بازدید گفت: این کارخانه اولین و منحصر بفردترین کارخانه پشم شیشه کشور است که 70 درصد نیاز داخلی را تولید می کند و حدود 20 درصد تولیدات آن صادر می شود.

وی با بیان اینکه تکنسین و مهندسان این کارخانه صاحب برند و صاحب تکنولوژی هستند، ادامه داد: کوره فعلی کارخانه به شدت آسیب دیده بود که با تلاش متخصصان کارخانه بدون آسیب به پرسنل تعمیرات کامل انجام شد.

دستغیب از آغاز انجام عملیات انتقال این کارخانه به منطقه ویژه اقتصادی شیراز خبرداد و گفت: در سال 89 قطعه زمینی به مساحت 80 هزار متر مربع در منطقه ویژه اقتصادی خریداری شده بود اما عملیات احداث سازه ها و ساختمان های کارخانه جدید از ابتدای امسال آغاز شد که هم اکنون 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: به دلیل قدمت خط تولید، امکان انتقال آن وجود نداشت و نیازمند تأمین خط تولید مدرن هستیم.

دستغیب بیان کرد: انتقال کامل کارخانه به یکسال زمان نیاز داشت و همین موضوع به کارگران آسیب می‌زد، کارخانه را از بازار عقب می انداخت و باعث می شد کالای غیرایرانی بازار را تسخیر کند.

مدیرعامل کارخانه پشم شیشه ایران گفت: ظرفیت تولید این کارخانه از 9 هزار تن در واحد فعلی به 15 هزار تن در واحد جدید منطقه ویژه اقتصادی افزایش خواهد یافت.

وی بر ضرورت حفظ محیط زیست و ایمنی در منطقه فعلی کارخانه پشم شیشه ایران تأکید کرد و گفت: مباحث محیط زیستی به صورت دوره ای اندازه گیری می شود و هم اکنون مشکل محیط زیستی نداریم اما در عین حال بدلیل واقع شدن کارخانه در منطقه مسکونی اعتقاد داریم باید هرچه سریعتر انتقال کارخانه انجام شود.

دستغیب تصریح کرد: عملیات اجرایی نصب و راه اندازی خط تولید جدید در منطقه ویژه اقتصادی اوایل سال آینده آغاز خواهد شد و به زودی انتقال کامل انجام می شود.

دکتر علی ناصری، دکتر قاسم مقیمی، نوذر امامی، دکتر نواب قائدی، مهندس ابراهیم صبوری و سیروس پاک‌فطرت به همراه سیداحمدرضا دستغیب رییس شورای شهر شیراز از خط تولید کارخانه پشم شیشه ایران بازدید کردند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۴ - ۱۱:۱۷:۰۴

دیدگاه های شما