امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تجلیل شورای شهر شیراز از عوامل پلیس!

تجلیل شورای شهر شیراز از عوامل پلیس!

دستغیب: احساس امنیت در ایام نوروز در شیراز کاملا مشهود بود

سردار گودرزی:  توانستیم فضای امنی را برای شهروندان و مسافران ایجاد کنیم

رییس و جمعی از اعضای شورای شهر به منظور تجلیل از خدمات نوروزی عوامل انتظامی و راهور شیراز با سردار «احمدعلی گودرزی» فرمانده انتظامی استان فارس دیدار و از قرارگاه نوروزی پلیس راهور شیراز بازدید کردند.

  • تجلیل شورای شهر شیراز از عوامل پلیس!

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» رییس شورای شهر شیراز در این دیدار نوروزی که در فضایی صمیمانه برگزار شد، گفت: حضور پر رنگ نیروی انتظامی و پلیس راهور در ایام نوروز حس امنیت را در شهر ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه حس ناامنی از خود ناامنی خطرناکتر است، ادامه داد: امسال احساس امنیت در شهروندان و مسافران نورزوی کاملا مشهود بود.

دستغیب ادامه داد: ارتباط مردم با پلیس باید از کودکی و در مدارس فرهنگ سازی شود.

رییس شورای شهر شیراز با بیان اینکه وجهه رحمانیت و مهربانی پلیس را باید به جامعه القا کنیم، ابراز کرد: باید به کودکان یاد دهیم که پلیس آنها را دوست دارد و ما هم پلیس را دوست بداریم.

وی عملکرد پلیس راهور را در ایام نوروز مثبت ارزیابی کرد و گفت: بدون اغراق باید بگویم با کمک عوامل انتظامی و پلیس راهور، نظم و انضباط خوبی در شیراز برقرار بود.

دستغیب خاطرنشان کرد: پلیس نوک پیکان ارتباط نظام با مردم است و باید رافت و عطوفت را به نمایش بگذارد.

مهندس «ابراهیم صبوری» نایب رییس شورای شهر شیراز نیز در این نشست صمیمانه گفت: عملکرد پلیس در ایام نوروز نشان داد که با همدلی و همراهی می توان به مردم خدمات خوب ارائه کرد.

وی از ابراز رضایت شهروندان و مسافران نوروزی در نظرسنجی‌های میدانی خبر داد و افزود: بر اساس قانون جدید به زودی پلیس راهور به عنوان زیر مجموعه شهرداری شیراز و با نگاه جدید در موضوع ایمنی و روان‌سازی ترافیک به شهردای ملحق خواهد شد.

صبوری ابراز کرد: شهرداری در راستای مدیریت واحد و یکپارچه امکان بهتری برای کمک به پلیس راهور دارد تا در مجموع خدمات بهتری به شهر ارائه شود.

نایب رییس شورای شهر شیراز بیان کرد: شهرداری شیراز در بحث هوشمندسازی کنترل ترافیک اعتبارات و برنامه‌های ویژه‌ای در نظر گرفته که با همکاری کارشناسان و مشاوران روند خوبی برای کنترل ترافیک آغاز شود.

وی ادامه داد:  در لایحه بودجه بین 12 تا 16 میلیارد تومان بودجه مستقیم در  سال 97 برای موضوع هوشمندسازی ترافیک در نظر گرفته شده است.

به گفته صبوری شورای شهر پنجم در کنار مباحث سخت افزاری نگاه ویژه‌ای به موضوع آموزش و فرهنگ سازی را دنبال می‌کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر شیراز، دکتر «قاسم مقیمی» رییس کمیسیون تلفیق و هماهنگی دستگاه‌های اجرای شورای شهر شیراز نیز در این دیدار با تجلیل از تلاش‌های پلیس در ایام نوروز ابراز کرد: موقعیت و گستره جغرافیایی و تاریخی شیراز به گونه‌ای است که باید متفاوت با دیگر شهرهای کشور اداره شود.

وی از حضور بیش از یک و نیم میلیون نفر مسافر نوروزی در شهر شیراز در ایام نوروز خبر داد و افزود: خدمات‌دهی به این حجم از مسافر نوروزی کار بسیار دشوار و خسته کننده‌ای است.

دکتر مقیمی خاطرنشان کرد: جمع آوری و ساماندهی به وضع معتادان متجاهر در سطح شیراز در ایام نوروز کار بسیار پسندیده‌ای است.

عضو شورای شهر شیراز گفت: اگر دستگاه‌هایی مثل بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی همکاری کنند این امکان وجود دارد که از محل ماده 17 بتوانیم برای بهبودبخشی به معتادان خیابانی و متجاهر کمک کنیم.

وی فعالیت پلیس راهور شیراز در ایام  نوروز را تحسین کرد و افزود: چند میلیون خودرو در سطح شهر شیراز تردد می‌کنند که برای وصول عوارض آنها با مشکل روبرو هستیم در حالیکه وصول مطالبات خودروهای در حال تردد می‌تواند بخشی از موضوع ترافیک را ساماندهی کند.

سردار سرتیپ پاسدار «احمدعلی گودرزی» فرمانده انتظامی استان فارس نیز در این دیدار با قدردانی از حضور اعضای شورای شهر شیراز در محل ستاد ناجا گفت: نوروز 97 با بررسی ضعف‌ها و نقاط قوت سال گذشته و جلسات متعدد با دستگاه‌های اجرایی توانستیم فضای امنی را برای شهروندان و مسافران ایجاد کنیم.

وی از کاهش قابل قبول برخی از جرائم از جمله سرقت منزل و خودرو خبر داد و ابراز کرد: هم اکنون تمام پارک‌ها و تفرجگاه‌های استان فارس تحت کنترل نیروی انتظامی است تا ایام امنی را برای شهروندان رقم بزنیم.

سردار گودرزی از به کارگیری بیش از 12 هزار نیروی عملیاتی در ایام نوروز خبر داد و گفت: متاسفانه به رغم کاهش تصادفات در سه روز اول نوروز اما در روزهای بعد آمار کشته شدگان تصادفات رانندگی به خصوص در محور اصفهان ایزدخواست به دلیل شرایط کویری افزایش یافته است.

وی از ادامه تولید خودروی پراید به شدت انتقاد کرد و این خودرو را «ارابه مرگ» نامید و گفت: امیدواریم مسوولان هرچه زودتر تردد پراید در محورهای برون شهری را ممنوع کنند تا کمتر شاهد آسیب شهروندان و هم‌وطنان باشیم.

فرمانده انتظامی استان فارس تردد موتورسواران روستایی در مسیرهای آنتنی را از دیگر عوامل رشد سوانح رانندگی در این استان برشمرد و گفت: امسال بیش از 26 درصد ورود گردشگر نوروزی به فارس افزایش داشته که بیانگر وجود شادی و نشاط در بین هم‌وطنان است.

وی از همکاری شهرداری شیراز برای راه اندازی مرکز ماده 16 ویژه ساماندهی معتادان خیابانی قدردانی کرد و افزود: قبل از نوروز بیش از یک هزار و 170 نفر معتاد خیابانی از سطح شهر شیراز جمع اوری شدند که 29 نفر از آنان زن هستند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر شیراز، اعضای شورای شهر شیراز در ادامه این دیدار با حضور در قرارگاه نوروزی پلیس راهور استان فارس از مرکز کنترل هوشمند و مونیتورینگ تر افیک شیراز بازدید کردند.

در این بازدید سرهنگ «عباسی» رییس پلیس راهور شیراز گزارشی از وضعیت ترافیک نوروزی شهر ارائه کرد و گفت: به زودی بسته حمایتی شهرداری از پلیس راهور شیراز تقدیم شورای شهر شیراز خواهد شد.

وی ادامه داد: گنترل ترافیک شیراز بیش از این با عوامل انسانی و فیزیکی امکان پذیر نیست و نیازمند هوشمندسازی تجیهزات کنترل ترافیک شهر هستیم.

سرهنگ عباسی افزود: با محدودیت جذب نیروی انسانی امکان نظارت و کنترل بر محورهای حاشیه ای شهر وجود ندارد و تمام توان فعلی پلیس در مرکز شهر هزینه می‌شود.

۱۳۹۷/۰۱/۰۹ - ۱۱:۱۳:۵۱

دیدگاه های شما