امروز: چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نخستین نشست خبری سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز در سال ۹۷ در جمع خبرنگاران

نخستین نشست خبری سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز در سال ۹۷ در جمع خبرنگاران

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز در نخستین نشست خبری در سال ۹۷ در جمع خبرنگاران گفت: زیبنده شیراز نیست که آمار تصادفات درون و برون شهری به ویژه در کمربندی بدینگونه افزایش داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین المللی شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «علی ناصری» با گرامیداشت روز جهانی سلامت گفت: باید در جهت عقل سالم در بدن سالم و جامعه سالم قدم برداریم و روز به روز به معیارهای جهانی سلامت در ابعاد زیستی، روانی و اجتماعی نزدیک شویم‌. وی افزود: سال ۹۶ سالی پر فراز و نشیب برای کشور و شیراز، از لحاظ سیاسی و اجتماعی بوده است .وی با اشاره به انتخاب اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر شیراز از لیست امید گفت: شفافیت، پاسخگویی، مردمی بودن، مبارزه با رانت و فساد، انسان محوری و سلامت محوری از شعارهای اصلی لیست امید است.

ناصری افزود: باوجود انتخاب شهردار شیراز با تاخیر قابل ملاحظه و در پی آن تاخیر در انتخاب معاونین و مدیران، تلاش زیادی صورت گرفت تا نوروز ۹۷ متفاوت باشد به همین منظور جلسات زیادی در سال ۹۶ بین شوراییان در کمیسیون‌ها برگزار شد.

وی افزود: پنج کمپ ثابت در باغ فدک، زیبا شهر، باغ جنت، نمایشگاه بین المللی و سایت خرم شکوه، ۱۲ سالن ورزشی و ۱۰ سالن غیر ورزشی برای اسکان مسافران و دو بوستان شهدا و نماز برای اسکان ۶۵۰۰ تخته چادر آماده شد.

وی ادامه داد: از ۲۵ اسفند۹۶ تا ۱۲فروردین بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از اماکن تاریخی فرهنگی بازدید کردند که این آمار نسبت به گذشته ۲۱درصد افزایش داشته است.

به گفته دکتر ناصری مجموعه حافظیه، تخت جمشید، سعدی، پاسارگاد و ارگ کریم خان زند در صدر اماکن تاریخی فرهنگی هستند که مورد بازدید قرارگرفتند.

ناصری گفت: از ۲۵ اسفند ۹۶ تا ۱۲فروردین ۹۷ بیش از سه میلیون و ششصد هزار مسافر در فارس اقامت داشتند که این رقم نسبت به سال گذشته ۳۲درصد افزایش داشته است.

ناصری از ایجاد ایستگاه‌های هدایت مسافران در چها ر ورودی شهر خبرداد و گفت: در سطح شهر ۱۴ ایستگاه از من بپرس و ۳ ایستگاه در پایانه‌های برون شهری برای راهنمایی مسافران استقرار یافتند.

وی با اشاره به ترافیک روان سطح شهر گفت: با هدایت مسافران از رینگ اول شهر به سوی کمپها، مکانهای زیارتی و سیاحتی و تاریخی، فرهنگی و حضور اتوبوسهای گردشگران برای حمل و نقل مسافران به این اماکن سبب شد شهر در این ایام با مشکل ترافیکی مواجه نباشد.

ناصری از نورپردازی، گل آرایی و ایجاد فرش گل ها درشهر یاد کرد و گفت: زیبایی شهر در این ایام با تلاش همکاران شهرداری شیراز صورت گرفت.

وی از اهدای ۵۰ هزارنهال رایگان در هفته درختکاری، کاشت گل فصلی در ۲۱ هزار مترمربع از مناطق مختلف شهرداری، نقاشی دیواری، زیباسازی شهر، نصب بیش از ۲۰ المان مناسبتی نوروز، نصب ۱۵ تابلوی جمعی شهدا در محلات شیراز مزین به ۳۲۵ تصویر شهدای محلات، بهسازی و نوسازی ۱۳۰۰ بنر شهدای کنگره ۱۴۶۰۰ شهید استان در سطوح مختلف شهر و نوسازی ۵۰ استیکر سرداران فارس در ورودی شهر در راستای اشاعه‌ی فرهنگ ایثار و شهادت خبر داد.

ناصری همچنین از پاکسازی ۲۷۷ محله به صورت جمع اوری نخاله‌ها، نصب ۲۰۰مخزن جدید ویژه پسماند خشک، طراحی، چاپ و نصب استیکر با پیام های فرهنگی بر روی ۳۵۰دستگاه خودرو خبر داد و گفت:
با تلاش سازمان آتش نشانی امسال تنها ۴ نفر در ایام چهارشنبه سوری مصدوم شدند که به صورت سرپایی مداوا شدند.

ناصری گفت: در ایام نوروز نیز ۴۱۲ نیروی آتش نشان مستقر بودند که با تلاش شبانه روزی آنها هیچ فوتی ناشی از عدم رعایت ایمنی در ایام نوروز نداشتیم.

وی با اشاره به پاکسازی شهر از وجود متکدیان گفت: امسال کمترین مورد تخلف از قبیل سرقت داشتیم که برای شیراز خوشایند است.

وی به بر گزاری برنامه ویژه مناسبت های مذهبی در این ایام اشاره کرد و گفت: سعی کردیم برای مسافرینی که شیراز را مقصد گردشگری خود انتخاب کردند با ایجاد روحیه شاد و پر نشاط خاطره‌ی خوشی را از شیراز به یادگار بگذاریم.

ناصری گفت: آموزش و پرورش، دادگستری علوم پزشکی و نیروی انتظامی در ستاد تسهیلات نوروزی همکاری بی نظیری داشتند.

وی افزود: یکی از معیارها برای انتخاب مدیر در سال جدید، خلاقیت وی در استفاده از منابع موجود است تا بکارگیری ایده های نو به سمت مدیریت واحد شهری و درآمد پایدار پیش برویم.

وی با اشاره به بحران آب به عنوان یک مسأله زیست محیطی در شهر گفت: در کنار مشکلات کاهش باران و کمبود آب، باجاری شدن فاضلاب شهری صدرا از غرب شهر به سوی شرق با الودگی زیست محیطی نیز مواجه هستیم.

ناصری با یادآوری حوادث درون شهری و جاده ای و فوت هم وطنان گفت: زیبنده شیراز نیست که آمار تصادفات درون و برون شهری به ویژه در کمر بندی بدینگونه افزایش داشته باشد.

وی خواستار بکارگیری جوانان و بانوان خلاق و متعهد برای رفع مشکلات و بهره گیری از ایده های آنها برای رسیدن به مدیریت واحد شهری شد.

ناصری افزود: تلاش می کنیم به سمت هوشمندسازی شهر برویم تا با استفاده از این طرح مسئله شفافیت، پاسخگویی و مدیریت شهری را اجرایی کنیم.

وی از لایحه شفاف سازی مناقصه‌ها و مزایده‌های شهرداری خبر داد و گفت: با اجرای این طرح قراردادها و شرایط جز به جز آن در اختیار مردم قرار می گیرد.

ناصری با اشاره به نیمه تمام ماندن پروژه های عمرانی در سال ۹۶ گفت: برنامه ۵ساله دوم شهرداری را یک سال تمدید نمودیم تا برنامه توسعه سوم شهرداری شیراز را با نگاه و رویکرد شورای پنجم از ابتدای سال ۹۸ ارائه کنیم.

وی افزود: شفاف سازی و پاسخگویی جز اولویت هاست و اماده شدن برای چالش های پیش رو از قبیل زیست محیطی و آب، مدیریت درآمد و هزینه ها و رفتن به سوی درآمد پایدار شهری، مدیریت شهری و ایجاد شهر هوشمند جز برنامه‌های شوراست.

ناصری از میزبانی شورای اسلامی شهر شیراز برای برگزاری دومین نشست هیئت رییسه شورای کلانشهرهای کشور خبر داد و افزود: با توجه به نامگذاری هفته شیراز دردومین ماه سال باید سعی کنیم با ایجاد ساختارهای جدید سبب رونق صنعت گردشگری شویم.

ناصری افزود: در بهمن ۹۷ بزرگراه اصفهان -شیراز در دو راهی قلات قرار میگیرد که سبب کاهش ۲۰۰ کیلومتری مسیر خواهد شد و فرصت مناسبی است که با پیش بینی دقیق از ایجاد گره های ترافیکی در این مسیر به دلیل وجود خیل عظیم مسافر جلوگیری کنیم.

وی از انتقال پایانه‌های مسافربری به خارج ازشهر خبر داد و گفت: در سال جدید بازارهای میوه و تره بار، بازار گوشت و ماهی در دروازه کازرون ساماندهی و متمرکز می شود.

ناصری گفت: در حیطه ساماندهی آسیب‌های اجتماعی و حاشیه نشین‌ها، کودکان کار و معتادین متجاهر اقداماتی انجام دادیم تا شیراز زبانزد عام و خاص شود.

وی اظهار امیدواری کرد در سال ۹۷ احیای بافت تاریخی فرهنگی آغاز شود.

وی افزود: بافت تاریخی فرهنگی، نگهداری آجر، خشت و ساروج نیست بلکه هویت ماست و باید حفظ و احیای آن مورد توجه قرار گیرد.

ناصری از احیای گذر عرفان و زند یه به عنوان یکی از اقدامات اصلی خبر داد و افزود: در جهت رشد مثلث طلایی گردشگری یزد، اصفهان شیراز باید قدم بر داریم به گونه ای که افرادی که در شیراز چندین روز را سپری می کنند بتوانند مبلغان و سفیران خوبی برای نشان دادن اماکن تاریخی، مذهبی، ادبی شیراز باشند.

وی با اشاره به فعالیت ۱۲هزارنفر از مدیران و نیروهای شهرداری و شورا در ایام نوروز گفت: اعضای شورای شهر در ایام نوروز از قسمت های مختلف بازدید میدانی و سرزده نمودند تا بر نحوه اجرای فعالیتهای نظارت کنند.

در پایان نیز از اصحاب رسانه تجلیل شد.

۱۳۹۷/۰۱/۱۸ - ۱۵:۳۸:۲۷

دیدگاه های شما