امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

حضور 140 مشاور متخصص در کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری

حضور 140 مشاور متخصص در کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری از حضور 140 مشاور در قالب 14 کارگروه تخصصی و در سه بخش سلامت، محیط زیست و خدمات شهری خبرداد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر«علی ناصری» در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: کلانشهر شیراز چه از بُعد وسعت و چه از بُعد جمعیت دارای شرایط ویژه ای است که هر یک از این ابعاد از ظرفیت ها و پتانسیل های خاصی برخوردار است.

 ناصری گفت: تنوع قومی- فرهنگی، وجود بناهای تاریخی و ابنیه های مذهبی و شخصیت های ادبی، علمیِ جهانی و نیز میراث ملموس و ناملموس همچنین وضعیت ویژة جغرافیایی با اکوسیستم خاص محیطی و نیز محیط زیست انسانی مطلوب اما شکننده است که با این تنوع سلیقه های مختلف را می تواند اغناء کند که چنانچه برنامه، درایت و تعریف چشم انداز مناسب از آینده داشته باشیم می توانیم افق روشنی را برای شیراز جنت تراز رقم بزنیم.

وی افزود: به منظور بهره برداری مطلوب از تمام این ظرفیت ها که نهایتاً موجب درآمد پایدار شهری، کاهش معضلات اجتماعی، کاهش نرخ فقر و بیکاری می شود نیازمند به کارگیری فکر جدید و خلاقیت و استفاده از سرمایه های اجتماعی در عرصه های فوق هستیم.

ناصری گفت: باید توجه داشت امروزه مطالبات تغییر کرده که به حق است بنابراین مدیران ما بایستی پاسخگوی مطالبات شهروندان باشند.

 وی اظهار داشت: ما با ظرفیت سازی و استفاده مطلوب از این پتانسیل ها می توانیم پاسخگوی مردم باشیم  به شرطی که مسئولان عقلانیت را با خلاقیت توأم کنند.

ناصری گفت: اگر از این مواهب الهی نتوانیم در جهت رفاه و کاهش مصائب مردم استفاده کنیم ضمن آنکه کفران نعمت کرده ایم در حق این مردم نجیب نیز جفا نموده ایم، هرکس در هر منصب و مقامی باید ابتدا خود را خدمتگذار مردم و سپس پاسخگو به آنان بداند.

عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر شیراز گفت: به منظور بالفعل کردن ظرفیت های موجود نیازمند
 بهره جستن از نظرات نخبگان، اندیشمندان و متخصصین اهل فکر هستیم و این زمانی میسر خواهد شد که عرصة حضور و بروزآنان را فراهم کنیم.

وی افزود: با توجه به گستردگی کار کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری از شخصیت های علاقمند، دلسوز، متعهد و متخصص دعوت کرده ایم تا حداکثر خدمت را در دوره پنجم شورای اسلامی به شهروندان در این کمیسیون داشته باشیم.

ناصری براین باور است که  شورا باید شورایی اداره شود و برنامه ریزی جهت کلانشهر بزرگی همچون شیراز جنت تراز بایستی بر مبنای خرد جمعی صورت پذیرد.

وی افزود: در بین مشاوران، جوانان خوش فکر تحصیل کرده ای را داریم که در ابعاد بین المللی و ملی از نظرات آنان استفاده می شود، همچنین از نظرات افراد خوشنامی بهره خواهیم برد که در کارنامه خود تجارب موفقی در سطح استاندار و معاون استاندار، فرماندار و معاون فرماندار، شهردار، نمایندگان مجلس، اساتید دانشگاه، پزشکان و صاحب‌نظران حوزه‌های سلامت، محیط زیست و خدمات شهری، مدیران کل و روسای ادارات، ارگانها و سازمانها، طیفی از بانوان و جوانان فعال عرصه های اجتماعی را دارند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مشاوران این کمیسیون با اعتقاد به خرد جمعی و با این باور که همه چیز را همگان دانند با توجه به مطالبات مردمی، بررسی های علمی و بازدیدهای میدانی موارد را درنظر می‌گیرند سپس جمع بندی آن را به این کمیسیون ارائه می دهند تا نطق‌ های پیش از دستور  و نیز بازدیدها را با حضور مسئولان حوزه های مرتبط، بر اساس این روند شکل دهند.

ناصری افزود: مشاوران بدون هیچ گونه چشمداشت مادی این کمیسیون را در راستای اهدافش یاری
می کنند.

رییس کمیسون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری از کلیه جوانان، بانوان و فرهیختگانی که دل در گرو عمران و آبادی کلان شهر شیراز دارند دعوت کرد که از نظرات سازنده خود این کمیسیون را بهره مند سازند تا شرایطی فراهم شود که بتوانند از نظرات قریب به دو میلیون شهروند شیرازی در جهت توسعه پایدار شیراز بهره بگیرند.

وی افزود: با ابلاغ احکام مشاورین، از این پس مراحل نظارت، پیگیری و چگونگی به انجام رساندن مطالبات مردم از طریق کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری با قدرت بیشتری صورت خواهد گرفت.

۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۱:۲۲:۲۹

دیدگاه های شما