امروز: پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نواب قائدی: امسال را سال تحول در حمل و نقل مسافر درون شهری شیراز بدانیم

نواب قائدی: امسال را سال تحول در حمل و نقل مسافر درون شهری شیراز بدانیم

اعضای کمیسیون عمران و حمل ونقل و ترافیک از سازمان حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، ‌دکتر «نواب قائدی» در بازدید از سازمان حمل و نقل مسافر گفت: حوزه حمل و نقل و ترافیک پیشرو در خدمات شهری است و باید سایر حوزه ها در خدمت این حوزه باشد تا شهروندان با خیال راحت بتوانند در شهر تردد کنند.
وی گفت: باید در زمینه استفاده از قطارشهری به گونه‌ای عمل کنیم که ساعات حرکت مترو افزایش یابد و بتوانیم در ایام تعطیل نیز به مردم خدمت رسانی کنیم.
قائدی افزود: یکی از دغدغه های اصلی مردم در حوزه اتوبوسرانی، تعداد توقف‌ها، کندی حرکت و فاصله زمانی سرویس دهی است به گونه‌ای که مردم گاهی اوقات برای استفاده از اتوبوس‌ها منصرف می‌شوند.
به گفته وی، در حوزه‌ی حمل ونقل مسافر، کارت همشهری دارای اهمیت است به گونه‌ای که باید امکان شارژ و دسترسی راحت برای مردم وجود داشته باشد.
رییس کمیسیون‌ عمران و حمل و نقل شورای شهر شیراز گفت: امسال را سال تحول حوزه‌ی حمل و نقل عمومی بدانیم؛ شورا نیز تمام توان خود را در این راستا به کار می‌گیرد.
وی افزود: لزوم بازنگری در خطوط اتوبوسرانی و استفاده از ظرفیت مترو امری گریز ناپذیر است.
قائدی با اشاره به طرح جامع حمل و نقل همگانی گفت: این طرح باید به گونه‌ای باشد که حوزه‌ی حمل‌ونقل مکمل سازمان قطارشهری باشد.
به گفته وی، در نخستین دیدار با شهردارشیراز مذاکراتی درباره‌ی اتوبوس‌های خریداری شده صورت گرفت که امید داریم با ساماندهی انها بتوانیم مشکلات این حوزه را رفع نماییم.

«نوذرامامی» عضو شورای اسلامی شهر شیراز در این بازدید گفت:  یکی از مشکلات اساسی کلانشهرها بحث ترافیک است که بیشترین لطمه را به روح و روان افراد میزند و سبب نزاع های خیابانی می شود.
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر شیراز گفت: تلاش شود بر اساس پیش بینی‌های انجام شده، در راستای خدمت رسانی مطلوب به مردم گام برداریم تا ضمن غلبه بر ترافیک، شهری پاک از لحاظ محیط زیست داشته باشیم.
وی در ادامه گفت: باید سعی کنیم در راستای درخواست‌های به حق مردم گام برداریم و ناامیدی مردم را از میان برده و با تلاش و فداکاری روحیه امید را در آنها تقویت کنیم.
امامی خطاب به مسوولان سازمان گفت: سلامت نفس را در سازمان حاکم کنید چرا که اگر کارکنان در این زمینه مشکل داشته باشند نشانگر عدم توانایی مدیران سازمان است.

«مهدی حاجتی» عضو شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این بازدید گفت: 
دغدغه جمعی شورای پنجم، امر عدالت اجتماعی است. 
وی با اشاره به اینکه بیشترین خدمات روزمره را سازمان حمل و نقل مسافر ارائه می‌دهد، گفت: زمانی که صحبت از حمل و نقل عمومی می‌شود یعنی به طبقات پایین دست ارائه خدمات می‌دهیم.
حاجتی گفت: در حوزه حمل و نقل طبقات پایین دست، که بیشترین استفاده کننده از این حوزه هستند را فراموش نکنیم.
وی بر این باور است که اگر چرخه‌ی اقتصادی کلان کشور سبب شده که طبقه مرفه خودروهای لوکس داشته باشند، حق طبیعی طبقه پایین دست هم اینست که حمل و نقل رایگان یا ارزان در اختیار داشته باشد و در آن زمان است که همان عدالت دو طرفه حاصل می‌شود.
حاجتی در ادامه گفت: با دریافت عوارض از خودروها برای تردد در مسیرهای خاص، می‌توانیم انگیزه سفر با خودروی شخصی را در آن مناطق پایین آورده و افراد را به استفاده از حمل و نقل عمومی ترغیب کنیم.

۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۸:۴۵:۱۵

دیدگاه های شما