امروز: چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تاکید روسای کمیسیون‌های عمرانی و تلفیق شورای شهر شیراز بر جذب مشارکت‌های بخش خصوصی

تاکید روسای کمیسیون‌های عمرانی و تلفیق شورای شهر شیراز بر جذب مشارکت‌های بخش خصوصی

رییس كميسيون عمران و حمل و نقل و رييس كميسيون تلفيق شورای شهر شیراز، در نشستی مشترک خواستار حضور جدي و مستقيم مردم و فعالان اقتصادي بخش خصوصي در عمران و بهسازي محيطي شهر شيراز شدند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شوراي اسلامي شهر شيراز، دکتر «نواب قائدی» در این نشست با اشاره به توانمندي اقتصادي بخش خصوصي و ضرورت حضور آنها در نوسازي زيرساخت‌هاي حمل و نقل شهري گفت: مردم خود بهترين سازنده و مديريت كننده امور شهر هستند و قطعا بهتر از ما خير و صلاح محيط زندگي شان را مي‌دانند.

عضو شورای شهر شیراز افزود: حضور صاحبنظران جوان نيز در عرصه‌ي عمران و حمل و نقل شهري سالهاست كه كم رنگ شده است اما رويكرد شوراي پنجم فراهم کردن زمينه‌ي حضور و بروز اين استعدادهاست.

دكتر قائدي به ضرورت استفاده از كار مايه‌هاي علمي و فني نخبگان جوان شهر در مديريت اجرايي اشاره كرد و گفت: جواني تجربه خوبي در شوراي پنجم از خود به جا گذاشته است و در همين مدت كوتاه فعاليت با رويكرد نوآورانه اعضا شاهد تزريق روحيه نشاط و شادابي در مجموعه مديريت شهري هستيم.

وي با تاكيد بر زمينه سازي جهت كاهش نرخ بيكاري خاطرنشان کرد: با توجه به رويكرد حمايت از كالاي ايراني، طبيعتا اولويت حوزه عمران و حمل و نقل شهري كاربست داشته‌هاي با كيفيت داخلي و تقويت صنايع مصرفي داخلي در اين زمينه است.

همچنين دكتر «قاسم مقيمي» رييس كميسيون تلفيق و هماهنگي دستگاه‌هاي شوراي اسلامي شهر شيراز بر عزم جدي مجموعه شورا و شهرداري شيراز در تقويت خودباوري ميان جوانان تحصيلكرده و استفاده از فهم و دانش آنها در تصميم گيريها اشاره كرد و افزود: بي شمار جوان خوش فكر و صاحب ايده در مجموعه شهرداري شيراز وجود دارند كه با اندكي عرض اندام توان دگرگوني اقتصادي حوزه مديريت شهري را دارا هستند.

عضو شوراي اسلامي شهر شيراز و مشاور فرهنگي دانشگاه علوم پزشكي شيراز  تقويت زيرساخت‌هاي سلامت شهري را از اهم واجبات دانست و گفت: از بدن سالم افكار سالم نشأت مي‌گيرد و با انديشه سالم جامعه سالم ساخته مي‌شود و جوانان سالم‌ترين و خوش ذوق‌ترين بخش جوامع انساني هستند كه با بهره گيري از شخصيت فكري آنها هم به ارتقا فرهنگ سلامت رواني جامعه كمك مي كنيم و هم  مديران شهري تكيه گاه محكمي در تصميم گيري ها و اجراي امور خواهند داشت.

نايب رييس كميسيون سرمايه‌گذاري شورا حجم قابل توجه سرمايه هاي نقدي فعالان بخش خصوصي را پشتوانه‌ي موثري در دلگرمي مديران شهري جهت اجراي بي دغدغه پروژه هاي فرهنگي، اجتماعي و خدماتي شهر عنوان كرد و گفت: متاسفانه نوع نگاه به بخش خصوصي بيشتر مادي بوده است و كمتر از شخصيت معنوي و استعدادهاي فكري سرمايه گذاران بهره برده‌ايم و اين هم به فرار سرمايه از شهر و استان انجاميده است و هم حس تعلق خاطر ميان شهر و شهروندان و شهرداري را كاهش داده است.

۱۳۹۷/۰۱/۲۱ - ۱۲:۴۳:۲۴

دیدگاه های شما