امروز: پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تاکید رییس و اعضای شورای شهر شیراز بر ارتقا فرهنگ مصرف بهینه آب

تاکید شورای شهر شیراز بر ارتقا فرهنگ مصرف بهینه آب

اعضای شورای اسلامی شهر شیراز بر استفاده از روش‌های مدرن بهینه سازی مصرف آب و ارتقا وضعیت فرهنگی مصرف آب تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» رییس شورای شهر شیراز در دیدار با مدیرعامل با هیات مدیره شرکت ابفای شیراز گفت: در فرهنگ‌سازی مصرف بهینه آب ضعیف عمل کردیم، نیازمند راه‌اندازی نهضت مصرف بهینه آب هستیم.

وی ادامه داد: نرخ قیمت آب در شیراز پایین است و منجر به بهینه سازی مصرف آب نمی‌شود.

وی مردم شیراز را به کاهش حداقل سرانه مصرف آب در شرایط فعلی کشور دعوت کرد و افزود: ایجاد تصفیه خانه‌های محلی ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: شهرداری شیراز حرکت به سمت آبیاری فضای سبز شهری با آب تصفیه شده را شروع کند.

دستغیب افزود: راهکارهای مدرن مصرف بهینه آب و به کارگیری تجهیزات کم مصرف را در ادارات دولتی و منازل را ترویج دهیم.

به گفته رییس شورای شهر شیراز کمیته‌ای متشکل از شورای شهر، شهرداری، ابفا، صداوسیما و سازمان تبلیغات اسلامی روند فرهنگ‌سازی بهینه مصرف آب را در شیراز دنبال خواهند کرد.

دکتر «قاسم مقیمی» عضو هیات رییسه و رییس کمیسیون تلفیق و هماهنگی و تلفیق دستگاه‌های شورای اسلامی شهر شیراز در این دیدار گفت: آب یکی از فاکتورهای مهم سلامت جامعه است؛ نمی‌توان از آن غفلت کرد.

وی با ابراز نگرانی از ساخت‌ و سازهای بدون مجوز در حاشیه شهر شیراز گفت: در همه دنیا قطار از میان دریا رد می‌شود اما در شیراز برای احداث مترو زهکش کشیدند تا منابع زیرزمینی آب را خارج کنند.

وی از وضعیت ساخت ایستگاه مترو در منطقه دروازه سعدی انتقاد کرد و افزود: مقابل بازارچه فیل سالهاست آبی به بهانه ساخت ایستگاه مترو هدر می‌رود که از قناتی قدیمی سرچشمه می‌گیرد.

مقیمی ابراز کرد: باید دغدغه مصرف بهینه آب را به مردم منتقل کنیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «مهدی حاجتی» عضو شورای اسلامی شهر شیراز نیز در دیدار با مدیرعامل و هیات مدیره ابفای شیراز گفت:  نباید نگرانی‌ها را به وضعیت خشکسالی محدود کنیم، در هر شرایطی نیازمند کنترل و بهینه سازی مصرف آب کنیم.

حاجتی معتقد است قشر مرفه در مناطق برخوردار همچنان برای پر کردن استخرهای منازلشان مشکلی ندارند، عدالت اجتماعی اقتضا می‌کند در صورت افزایش بهای آب، راهکار منطقه بندی را لحاظ کنیم.

وی افزود: افزایش نرخ آب‌بها می‌تواند راهکاری برای کاهش مصرف آب باشد اما نباید برای قشر آسیب‌پذیر، غم آب را به غم نان اضافه کنیم.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه‌شورای شهر شیراز ادامه داد: نیازمند به کارگیری راهکارهای مدرن بهینه سازی مصرف آب در مصارف مختلف مسکونی، کشاورزی و صنعتی هستیم.

در این دیدار مهندس نظرپور مدیرعامل و دیگر معاونین و اعضای هیات مدیره شرکت آبفای شیراز گزارشی از آخرین وضعیت منابع آب و زیرساخت‌های آبرسانی در شیراز ارائه کردند.

۱۳۹۷/۰۱/۲۳ - ۱۹:۲۸:۱۰

دیدگاه های شما