امروز: چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

بازدید اعضای کمیسیون سلامت، محیط زیست و‌ خدمات شهری شورای شهر از شهرداری منطقه ۳ شیراز

بازدید اعضای کمیسیون سلامت، محیط زیست و‌ خدمات شهری شورای شهر از شهرداری منطقه ۳ شیراز

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شیراز گفت: با توجه به حجم جمعیت در منطقه ۳ شهرداری، باید به خیل عظیم مردم دردمند این منطقه رسیدگی ویژه شود.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «علی ناصری» در بازدید از منطقه ۳ شهرداری شیراز گفت: باید مدیرانی را بکار بگیریم که در فعالیتشان از خلاقیت و عقلانیت بهره گرفته تا شیراز را به سمت شیراز جنت طراز ببریم. 
دکتر ناصری با اشاره به اهمیت منطقه ۳ شهرداری از لحاظ تاریخی، ادبی، فرهنگی، مذهبی و صنعت گردشگری اظهار کرد: منطقه ۳ با اقبال خیل عظیم مسافران در طول سال همراه است. 
دکترناصری با اشاره به حضور در شهرداری مناطق و بررسی نظرات و پیشنهادات سازنده گفت: در مرحله دوم  فعالیت کمیسیون به صورت میدانی از روند پیشرفت و تکمیل پروژه‌هایی که گره از کار مردم باز می کنند بازدید می کنیم.
به گفته وی، دغدغه اصلی مردم منطقه ۳، تکمیل پایانه‌ی مسافربری شهرک سعدی و مرکز اورژانس و آتش نشانی است.
دکتر ناصری خواستار بازگشایی ۲۰ متری سعدی به دلیل ایجاد گره ترافیکی و اختلال در این مسیر شد.
وی با اشاره به راه‌اندازی سردخانه بهشت احمدی گفت: به دلیل تردد وسایل نقلیه دراین مسیر، تعریض خیابان منتهی به بهشت احمدی در دستور کار قرار می‌گیرد.
عضو شورای اسلامی شهر از مقاوم سازی و نوسازی بافت آرامگاه سعدی و بافتهای شهرک‌های اکبر‌آباد و رکن‌آباد خبر داد. 
دکتر ناصری با اشاره به حضور ۱۵هزار اتباع بیگانه افغان در منطقه ۳ و شهرک سعدی گفت: باید مسئولان ذیربط پس از بررسی، نسبت به ساماندهی این افراد اقدام کنند. 
رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: با همکاری علوم پزشکی شیراز، درمانگاه شهرک رکن‌آباد هرچه سریع‌تر تکمیل گردد تا همشهریان بتوانند از خدمات درمانی این درمانگاه بهره ببرند.
به گفته دکتر ناصری، اماکن فرهنگی، ادبی سعدی و حافظ باید به سوی هیات امنایی شدن بروند تا در جهت بهبود وضعیت معیشتی و زندگی مردم منطقه گام بردارند.
وی با اشاره به کمک به سرای سالمندان دراین منطقه گفت: کلانشهر شیراز جمعیت جوان روبه رشد به سوی میانسالی و کهنسالی دارد که باید به منظور کمک به این قشر جامعه به  سرای سالمندان توجه ویژه شود.
دکتر ناصری بر تلاش در ایجاد فضاهای ورزشی، فرهنگی و مذهبی در منطقه تاکید کرد و گفت: فرهنگسراهای این منطقه با توجه به نیاز مردم تکمیل و به ارائه خدمات در زمینه های فرهنگی و ورزشی بپردازند.
وی با اشاره به بهینه نبودن وضعیت نظافت برخی شهرک‌های منطقه ۳ گفت: با کمک معتمدان و یاوران دلسوز شورا باید فرهنگ‌‌سازی در این مناطق صورت گیرد.
دکتر ناصری خواستار توجه ویژه سازمان مدیریت پسماند در بحث نظافت مناطق در جهت رفع مسائل زیست محیطی شد.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز، بهینه سازی ورودی شهرک امام حسن مجتبی(ع) و تعریض آخر بیست متری شهید وفایی را از عناوین دیگر دستور کار کمیسیون برشمرد. 
وی بر حفظ امنیت و آرامش باغداران این منطقه تاکید کرد.
دکتر ناصری از مردم شیراز دعوت کرد به منظور ساختن شهر شیراز ایده‌ها و تجارب خود را با کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری در میان بگذارند. 
وی افزود: باید به سمت بکارگیری مشاوران با تجربه و متخصص به منظور استفاده از خرد جمعی در راستای شفاف‌سازی برویم
دکتر ناصری افزود: باید به منظور ساماندهی وضعیت میهمانان نوروزی به سبب بهبود صنعت گردشگری و رشد اقتصادی، کاهش مسائل ترافیکی و پیش بینی رینگ‌های ترافیکی به طور ویژه انجام شود.
وی خواستار ساماندهی کمپ زیباشهر برای اسکان مسافران در طول سال شد.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: امید است سال ۹۷سال همدلی، تلاش در جهت خرد جمعی و رفع مشکلات مردم شیراز و آوردن لبخند برلبان مردم فهیم و نجیب شیراز باشد‌.
وی افزود: باید راه را برای جوانان، بانوان و افراد با تجارب سازنده که قصد خدمت به شهر را به صورت رایگان دارند هموار نمود.
وی از حمایت همه جانبه از سرمایه‌گذاران و خیران در این منطقه‌ی تاریخی، ادبی، مذهبی خبر داد. 
دکترناصری افزود: باید بیش از پیش قانون‌مداری، استفاده از خرد جمعی و شفافیت سازی را در دستور کار قراردهیم.
وی از آمادگی این منطقه برای تاسیس باغ موزه هنرمندان خبر داد.
دکتر «قاسم مقیمی» عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز در این جلسه گفت: بیشترین بازدیدها و حضور مسافران نوروزی دراین منطقه صورت گرفت. 
وی با اشاره به حساس بودن این منطقه در ایام نوروز گفت: با توجه به بازرسی های سرزده از کمپ زیباشهر، دروازه قرآن و آرامگاه حافظ و سعدی، مسئولان منطقه ۳ به صورت شبانه روزی به ارایه خدمات به مسافران پرداختند.
دکتر مقیمی از ایجاد منطقه بزرگ گردشگری در آینده ای نزدیک در این منطقه خبر داد.
وی با اشاره به استثنایی بودن محور حافظیه گفت: به منظور تبدیل این محور به محور فرهنگی، هنری، باید از تردد خودرو در این مسیر جلوگیری کنیم تا این محور تنها مسیر حرکت گرشگران باشد.
دکترمقیمی افزود: در راستای نیاز جوانان و جامعه می توان محور حافظیه را  به مکانی برای ارائه صنایع دستی و گردشگری و حضور هنرمندان عرصه موسیقی اختصاص داد.
«سیروس پاک فطرت» عضو شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این جلسه گفت: منطقه ۳ شهرداری را باید یک منطقه‌ی استراتژیک برای شورا و شهرداری و به عنوان قطب گردشگری شهر دانست.
وی افزود: وجود دروازه قرآن به عنوان اصلی‌ترین ورودی شهر شیراز، آرامگاه‌های حافظ و سعدی و باغ‌های گردشگری در این منطقه سبب شده که نگاه ویژه‌ای به این منطقه داشته باشیم.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز افزود: اعضای شورای اسلامی شهر به صورت شبانه روزی، محسوس و نامحسوس از فعالیتهای این منطقه در ایام نوروز بازدید کردند.
وی گفت: امسال برای نخستین بار، ورودی کمپ زیباشهر و استقرار چادر در این مکان به صورت رایگان بود.
وی با اشاره به استقرار ۱۳۰۰ چادر در شبهای  نوروز در این کمپ گفت: خدمات کمپ‌های زیباشهر و باغ جنت را محدود به عید نوروز نکنیم و این کمپ را به صورت دایمی و به عنوان کمپ مسافران در طول سال فعال کنیم.
پاک‌فطرت افزود: اگر مسافران بدانند مکانی به صورت دایم در طول سال برای اسکان درشیراز وجود دارد حجم مسافران به شهر افزایش خواهد یافت.
وی خواستار ارائه طرح‌های گردشگری توسط کمیسیون گردشگری شورا در این منطقه شد تا فضاسازی در این منطقه به عنوان قطب گردشگری صورت پذیرد.

۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۲۰:۵۷:۱۵

دیدگاه های شما