امروز: چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

بررسی طرح معرفی نام آوران شهر در کمیسیون فرهنگی‌ شورای اسلامی شهر شیراز

بررسی طرح معرفی نام آوران شهر در کمیسیون فرهنگی‌ شورای اسلامی شهر شیراز

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر از بررسی طرح نام آوران شهر شیراز این کمیسیون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر«لیلا دودمان» در کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورا گفت: در راستای معرفی نام آوران شهر شیراز، سازمان فرهنگی باید جلسه‌ای با حضور کارگروه درباره‌ی شرایط معرفی افراد نمونه برگزار وسپس نظرات کارگروه رادر کمیسیون مطرح کند و پس از بررسی، این سازمان دستورالعمل عملیاتی این طرح را تا اواخر اردیبهشت جهت رای گیری نهایی به کمیسیون ارائه کند.

دکتر دودمان گفت: سازمان فرهنگی و کمیسیون فرهنگی شورا به عنوان مروجین فرهنگ در شهر می تواند با انتخاب افراد نمونه، آن‌ها را به عنوان الگوی افراد دیگر معرفی کند.

وی با اشاره به تدوین طرح جامع فرهنگی، اجتماعی توسط دانشگاه شیراز گفت: این طرح با رویکردهای خاص دوره چهارم شورای اسلامی شیراز تهیه شده است.

دکتر دودمان گفت: باید کاستی‌ها در این طرح رفع گردد و با هدایت و نگرش سختگیرانه اعضا و مشاورین کمیسیون نسبت به طرح، سند بالا دستی قراربگیرد که برای طرح‌های موردی  استفاده شود.

دودمان بر توجه به بصیرت اجتماعی، اقتصاد شهری درزمینه‌های فرهنگ و خانواده و شکاف بین نسل‌ها و فرهنگ شهروندی دراین طرح تاکید کرد.

دکتر «عبدالرزاق موسوی» عضو شورای اسلامی شهر شیراز در این جلسه گفت: متولیان نخبگان در جامعه ما زیاد است.

وی افزود: ما با عوارض مردم شهر را اداره می کنیم وبسیاری از مردم عوارض را با مشکلات فراوان پرداخت می‌کنند پس این عوارض را خرج آنها کنیم.

دکتر موسوی گفت: باور داریم بزرگترین کار در کمیسیون فرهنگی و شورای پنجم در زمینه‌ی فرهنگ سازی که ماموریت اصلی ماست معرفی افراد نمونه شهر است اگر خوب کار شود به ما کمک میکند در تقویت شهروندی که به دنبالش می گردیم.

به گفته وی، زمانی که فردی راتشویق  و ترغیب می کنیم به جامعه اشاره می کنیم که در واقع به دنبال این نمونه افراد هستیم.

موسوی با اشاره به خانه‌های اسباب بازی گفت: ماهیت این  خانه‌‌ها فعالیتی تربیتی است و باید بهزیستی و آموزش و پرورش در این زمینه همکاری کند.

وی اظهار کرد:  با توجه به شرح وظایف شهرداری، ایجاد و مدیریت خانه های اسباب بازی در حیطه وظایف شهرداری نیست.

وی افزود: همه ما مکلف به رعایت اصول قانونی در تصمیمات هستیم.

به گفته دکتر موسوی، برخی به دنبال این هستند که حوزه‌ی فعالیت خود را گسترده کننداما باید شورای پنجم و این کمیسیون کارشناسانه موضوعات را بررسی کنند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: چه تفاوتی بین خانه اسباب بازی با مهدکودک وجود دارد؟ ماموریت مهد کودک‌ها نیز آموزش و تربیت شهروند کوچولو برای ورود به مدرسه است.

«سولماز دهقانی» عضو شورای اسلامی شهر شیراز در این جلسه گفت: در بحث برون‌سپاری فرهنگسراها هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

وی افزود: وضعیت موسسات فرهنگی و هنری در سطح شیراز وضعیت خوبی نیست، فرهنگسراها برای شهرداری هزینه در بردارند و کارآیی لازم را تاکنون نداشتند.

دهقانی افزود: سازمان فرهنگی باید هرچه سریعتر اقدام به برون‌سپاری فرهنگسراها کند.

۱۳۹۷/۰۱/۲۹ - ۱۱:۳۱:۱۱

دیدگاه های شما