امروز: چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دیدار شهردار و اعضای شورای شهر پاسارگاد با احمد تنوری عضو شورای شهر شیراز

دیدار شهردار و اعضای شورای شهر پاسارگاد با احمد تنوری عضو شورای شهر شیراز

شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر پاسارگاد با رئیس کمیسیون حقوق شهروندی شورای اسلامی شهر شیراز دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، در این دیدار که برخی مشاوران کمیسیون حقوق شهروندی نیز حضور داشتند، «احمد تنوری» عضو شورای اسلامی شهر شیراز در سخنانی با اشاره به جایگاه مهم و تاریخی شهر پاسارگاد - مادر سلیمان - بر لزوم تلاش در راستای معرفی پتانسیل‌های این شهر در راستای جذب توریست و همچنین ایجاد اقامتگاه‌های مناسب با هدف استقرار گردشگران در شهر پاسارگاد تاکید کرد.

رئیس کمیسیون حقوق شهروندی شورای شهر شیراز در ادامه تاکید کرد: اعضای شورای شهر و شهردار شهر مادر سلیمان باید در راستای تغییر نام شهر به نام تاریخی پاسارگاد پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

تنوری با اشاره به اینکه گردشگرانی که جهت دیدار از مجموعه میراث جهانی پاسارگاد به این شهر می‌روند به دلیل عدم وجود امکانات اقامتی به شهر شیراز باز می‌گردند و این موضوع باعث شده اهالی شهر پاسارگاد نفعی از بابت صنعت توریسم نداشته باشند، از اعضای شورای شهر و شهردار پاسارگاد خواست که در راستای ترغیب سرمایه‌گذاران به ایجاد اماکن گردشگری و بوم‌گردی تلاش بیشتری کنند.

وی اظهار کرد: می‌شود از ظرفیت‌ها ی پژوهشی و مشاوره‌ای شورای شهر شیراز در راستای کمک به شورا و شهرداری پاسارگاد استفاده کرد.

در ادامه این دیدار «بهنام اسفندیاری» شهردار پاسارگاد و اعضای شورای اسلامی این شهر نیز در سخنانی در رابطه با مشکلات و کمبودهای شهر مادر سلیمان مطالبی را بیان کردند و خواستار حمایت شورای اسلامی شهر تاریخی شیراز از فعالیت های شورا و شهرداری شهر تاریخی پاسارگاد شدند.

شهر مادر سلیمان - پاسارگاد - مرکز بخش پاسارگاد در شهرستان پاسارگاد -سعادت شهر- می‌باشد که در مجاورت مجموعه میراث جهانی پاسارگاد قرار گرفته است.

۱۳۹۷/۰۱/۲۹ - ۱۱:۵۱:۰۶

دیدگاه های شما