امروز: چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

حاجتی: اسناد و مدارک مزایده‌ها و مناقصه‌ها به زودی در سامانه شهرداری شیراز قرار می‌گیرد

حاجتی: اسناد و مدارک مزایده‌ها و مناقصه‌ها به زودی در سامانه شهرداری شیراز قرار می‌گیرد

رییس کمیته مرکزی یاوران شورای اسلامی شهر شیراز گفت: به زودی تمامی اسناد و مدارک مزایده‌ها و مناقصه‌ها را با ثبت در سامانه شهرداری، در دسترس مردم قرارمی دهیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «مهدی حاجتی» در نشست یاوران شورای شهرداری منطقه ۴ گفت: با توجه به مشخص نبودن زمانبندی پروژه‌ها توسط طراح، شهرداری ملزم شده است تا سه ماه آینده، زمانبندی پروژه‌ها را در سامانه شهرداری ثبت کند تا مردم از پیشرفت پروژه‌ها مطلع شوند.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در تلاش هستیم با ایجاد سامانه‌ای، شهروندان بتوانند با ثبت کد نوسازی در سامانه شهرداری از وضعیت آینده ملک خود آگاه شوند‌.
وی افزود: تلاش می‌کنیم در شهرداری با منظم کردن و شناسنامه‌دار کردن فعالیت‌ها و ثبت در سامانه شهرداری، تخلفی صورت نگیرد.
حاجتی گفت: درلایحه‌ی بودجه یک ردیف بودجه برای برآورد تاسیساتی پروژه‌ها در نظر گرفته شده است.
به گفته وی، مقرر شده است، قبل از کلنگ زنی پروژه‌ها، یک گروه کارشناسی به شناسایی تاسیسات درمحل و برآورد زمان جابه‌جایی آن‌ها بپردازد‌.
حاجتی با اشاره به واقف بودن ناظران شورا بر مسایل منطقه گفت: به‌همین منظور جلسات یاوران شورا از این به بعد با حضور شهردار، ناظرشورا و همیاران شورای منطقه برگزار می شود.
وی افزود: جابجایی کارخانه‌های آلاینده سیمان، روغن نباتی و پشم شیشه نیز از موضوعاتی است که سرسختانه پیگیر آن هستیم.
دکتر «سید عبدالرزاق موسوی» در این نشست گفت: وظیفه کمیته یاوران شورا، سازماندهی یاوران شورا و نظارت کلی بر عملکرد آن‌هاست و رفع مشکلات شهرداری برعهده این کمیته نیست.
وی از یاوران شورا خواست تا با حسن نیت نسبت به هم میل به همکاری را تقویت کنند و اعتماد را افزایش دهند تا با درک یکدیگر در جهت رفع مشکلات گام بردارند.
به گفته دکتر موسوی: تنگناهای مالی در شهرداری جدی است باید در این شرایط همیاران شورا و شورا به عنوان ناظر شهرداری به شهردار در راستای ساختن شهر  کمک کنند.
ناظر و نماینده شورا درکمیسیون ماده صد و کمیسیون معاملات شهرداری منطقه ۴ شیراز افزود: این شهر بدون کمک مردم اداره نخواهد شد پس قول میدهیم خلاف واقع مطلبی را نگوییم، مسایل را شفاف بیان کنیم تا مشکلات رفع شود.

۱۳۹۷/۰۱/۳۰ - ۱۸:۰۹:۰۳

دیدگاه های شما