امروز: یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر لیلا دودمان: شناخت صحیح شهروندان جهانی از شیراز نقش کلیدی در دیپلماسی فرهنگی دارد

دکتر لیلا دودمان: شناخت صحیح شهروندان جهانی از شیراز نقش کلیدی در دیپلماسی فرهنگی دارد

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر شیراز بر ضرورت توسعه مبادلات فرهنگی و هنری در عرصه بین المللی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «لیلا دودمان» در نشست تخصصی در آستانه روز جهانی گرافیک با  حضور «نیکلاس تراکسلر» و جمعی از اساتید و دانشجویان این رشته گفت: جایگاه هنر و هنرمند در تاریخ و فرهنگ و ادبیات این سرزمین است.

وی با اشاره به جملاتی از شیخ اجل سعدی در مورد هنر ابراز کرد: اردیبهشت ماه سعدی شیرازی است و ماه شیراز و این‌ها بدلیل هنر سعدی و هنر شیرازی‌ها در همراهی با طبیعت و زیبایی و درکی که از اردیبهشت در آفرینش زندگی بهشتی داشته‌اند، شکل گرفته است.

دکتر دودمان با قدردانی از حضور آقای تراکسلر از هنرمندان گرافیست خاطرنشان کرد: حضور این هنرمند سرشناس در تداوم فرهنگ دوستی و هنردوستی ایرانیان است که علاقه دارند پشتیبانی هنر غنی ایرانی که تنوع بی نظیر آن در معماری ها، نقاشی ها، منبت کاری ها و هنرهای بیشمار دیگر متبلور است با عرصه های هنر مدرن و جهانی نیز ارتباط برقرار کنند.

وی ادامه داد: یقینا برگزاری چنین برنامه هایی در انتقال بین فرهنگی و ارتقای شناخت صحیح شهروندان جهانی از ظرفیت ها و توانایی های ایرانی ها نقش جدی‌ای دارد و می تواند نقش کلیدی در دیپلماسی فرهنگی داشته باشد.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر شیراز با تقدیر از مجریان برگزاری این نشست هم اندیشی ابراز کرد: مجموعه شورای شهر و به ویژه کمیسیون فرهنگی حمایت کامل خود را تداوم و تنوع چنین برنامه هایی که نقشی در ارتقای دانش و کیفیت فعالیت های هنری خواهد داشت را اعلام می دارم.

وی اظهار امیدواری کرد با همکاری و درکنار یکدیگر، هنرمندانی در رده جهانی بیافرینیم و با زبان هنر به زیباترین شکل ممکن با جهانیان ارتباط بگیریم.

۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۱:۵۹:۴۶

دیدگاه های شما