امروز: دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دکتر قائدی: شتاب کارهای عمرانی و فنی شهرداری مناطق باید ادامه داشته باشد

دکتر قائدی: شتاب کارهای عمرانی و فنی شهرداری مناطق باید ادامه داشته باشد

رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شتاب کارهای عمرانی و فنی شهرداری مناطق باید ادامه داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «نواب قائدی» در بازدید از پروژه‌های عمرانی منطقه ۶ گفت: تمرکز جمعیت در منطقه‌ی معالی آباد سبب شده است در این منطقه فعالیت بیشتری صورت گیرد.
به گفته وی، در مقایسه با سال‌های گذشته، به سبب لوله گذاری آبهای سطحی خیلی از مناطق شهر از وضعیت نامطلوب جاری شدن آبهای سطحی رهایی پیدا کردند.
وی افزود: با تداوم یافتن جلسات کمیسون عمران، پیشرفت پروژه‌ها را پیگیری می‌کنیم و امید داریم بازخورد خوبی از اجرای پروژه‌ها ارائه شود‌.
به گفته دکتر قائدی، با توجه به اینکه بلوار شهید کسایی به بلوار تندرو تبدیل شده و ماشین‌ها با سرعت حرکت می‌کنند تمهیداتی باید از لحاظ ترافیکی در این مسیر پیش بینی شود.
دکتر قائدی خواستار مشخص کردن ساز و کار شناسنامه‌دار کردن پروژه‌ها در بحث آسفالت، لوله گذاری آب‌های سطحی و سایر پروژه‌های عمرانی توسط معاونت فنی و عمرانی شهرداری شد.
وی افزود: در این راستا می‌توانیم با بکارگیری نرم افزاری ویژه اقدام به شبکه ای کردن گزارشات عمرانی کنیم.
به گفته وی، به منظور اطلاع رسانی شفاف مردم از پروژه، میزان اعتبار و مدت اجرای عملیات می توان چکیده‌ای از شناسنامه پروژه‌ها را در محل پروژه قرارداد.
دکتر قائدی افزود: می‌توان در بحث پارک‌ها، تعداد و نوع درختان را در چکیده ی اطلاعات عنوان کرد.
وی اعتقاد دارد که باید کارهای تحقیقاتی و برنامه ریزی را به این طریق به اطلاع مردم برسانیم.
«مهدی حاجتی» عضو شورای اسلامی شهر شیراز نیز گفت: میل به افتتاح‌های ناقص در مدیران بیداد می‌کند به گونه‌ای که شوق منت‌گذاری بر سر جامعه از سوی مدیران وجود دارد این در حالیست که مدیران در ازای خدماتی که به شهروندان می‌دهند از حقوق و مزایای مدیریتی برخوردار می‌شوند.
وی افزود: افتتاح‌های ناقص نمایشی است که همیشه بوده و چند سال گذشته نیز شدت گرفته است.
به گفته وی، میل به افتتاح‌های ناقص را می‌توان ابتذال مدیریتی دانست و امید داریم بتوانیم از این فرآیند ابتذالی که خود را بر ساختار مدیریتی مسلط کرده رد شویم و افتتاح پروژه زمانی صورت گیرد که پروژه به طور کامل تمام شده باشد.
وی افزود: امید داریم شورای پنجم و مجموعه شهرداری به عنوان یاوران اجرایی پروژه‌ها، مهر پایانی بر اینگونه رویه‌ی مدیریتی بزنند و در کنار هم بتوانیم وظایف ملی خود را انجام دهیم.
«نوذر امامی» عضو شورای اسلامی شهر شیراز در ابن جلسه گفت: شهر نیاز به مراقبت بیشتر در زمینه نظافت دارد به همین منظور وجود پلیس نظافت برای جریمه افراد متخلف در زمینه نظافت شهر ضروری است.
وی افزود: باید در این راستا فرهنگسازی کنیم و مردم را به همکاری در نظافت شهر دعوت کنیم تا شهر قابل سکونت و از نظر محیط زیست مطلوب تر شود.
امامی گفت: سرعت عبور خودروها در خیابان میرزای شیرازی ۶۰کیلومتر بر ساعت است واین سبب ایجاد ترافیک زیاد در این مسیر شده است.
وی افزود: با افزایش سرعت مجاز تردد در این مسیر به ۷۰ کیلومتر بر ساعت میتوانیم این مشکل را رفع کنیم.

۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۰:۰۱:۵۲

دیدگاه های شما