امروز: پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

در نخستین نشست اعضای ادوار شورای شهر شیراز مطرح شد: توسعه شیراز در گرو همدلی و همکاری همه گروههاست

در نخستین نشست اعضای ادوار شورای شهر شیراز مطرح شد: توسعه شیراز در گرو همدلی و همکاری همه گروههاست

نخستین نشست اعضای ادوار شورای اسلامی شهر شیراز همزمان با 9 اردیبهشت ماه روز بزرگداشت شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار شد.

به گزارش روابط و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» رییس شورای اسلامی شهر شیراز در این نشست گفت: برای ساختن شهر شیراز باید همه دست به دست هم بدهیم.

وی ادامه داد: با هر فکر، گروه، اندیشه و حزب تا همدلی نکنیم شهر ساخته نمی شود و اگر دلمان برای شیراز می سوزد باید کدورت ها را کنار بگذاریم.

دستغیب ابراز کرد: همدلی ها را افزایش دهیم و شیراز را با کمک یکدیگر در خور نام و شأن مردم شیراز بسازیم.

«غلام مهدی حقدل» رییس دوره چهارم شورای اسلامی شهر شیراز نیز روز شوراها را تجلی مردم سالاری دینی و یادگار شهدای انقلاب معرفی کرد و گفت: شوراها نهادی انقلابی است که در بدو تأسیس انقلاب اسلامی در متن قانون اساسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: نظام شورایی، نظام مظلومی است و فشار زیادی تحمل می کند بنابراین حق است همه ما تلاش کنیم تا این نظام شورایی موفق شود.

حقدل معتقد است اگر نظام شورایی موفق شود، نظام اسلامی در مأموریت مردم سالاری خود موفق شده است.

وی با بیان اینکه شوراهای اسلامی شهر و روستا اقتدار خوبی تاکنون از خود نشان داده اند، ادامه داد: هر دوره از شوراهای شهر و روستا تاکنون در حد بضاعت خود آثار خوبی بر جای گذاشته است.

رییس دوره چهارم شورای اسلامی شهر شیراز خاطر نشان کرد: اداره شهر بدون حمایت مالی دولت هزینه های سنگینی از جمله در موضوع توسعه قطار شهری، امور فرهنگی، اجتماعی و عمرانی دارد.

وی با بیان اینکه مدیریت درآمد و هزینه در کلان شهرها سخت است، عملکرد شوراهای کلان شهرهای کشور را موفق ارزیابی کرد و افزود: تلاش همه باعث رشد و تعالی و تقویت نظام شورایی می شود اما لازم است دولت و مجلس تلاش کنند مدیریت یکپارچه شهری را اجرا و مستقر کنند.

حقدل با بیان اینکه شوراها توان اداره مقتدرانه امور شهر را دارند، ابراز کرد: نظام شورایی قطار توسعه شهر را به خوبی راهبری کرده است.

دکتر «سید سعید موسوی» رییس دوره سوم شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این نشست گفت: در اداره امور شورایی مسائل سیاسی جایی ندارد.

وی ادامه داد: با عمل خوب می توان بهتر از گذشته کارکرد اما لازم نیست به گذشته بدگویی کنیم.

موسوی ابراز عقیده کرد: شوراهای سابق سخت افزارهای نظام شورایی را فراهم کردند و حالا نوبت تأمین نرم افزارهاست.

مهندس «محسن معین» رییس دوره پیشین شورای اسلامی شهر شیراز نیز با اشاره به خاطراتی از عملکرد دوره های سابق این شورا در شیراز گفت: شوراهای اول و دوم در کمال صحت، سلامت، منتقد، آگاه و بصیر کار کردند.

وی آرزوی خود را موفقیت شوراها و اعتلای استان فارس دانست و گفت: موفقیت شوراها همانا موفقیت شهر شیراز است.

محسن معین خاطرنشان کرد: قدرت و هیمنه شوراها در کلان شهرها از دولت قدرتمند تر است. بنابراین می تواند نسبت به دولت بهتر عمل کند.

مهندس «رحیم اوجی» رییس دور اول شورای اسلامی شهر شیراز نیز در سخنانی خواستار اصلاح بخشی از قوانین شوراها شد.

وی گفت: برخی افراد قانون را با سلیقه خود اجرا می کنند و حتماً باید جلوی این کار گرفته و حتما باید مقابل این نوع تفسیرها گرفته شود.

اوجی خاطرنشان کرد: بسیاری از قوانین نیازمند بازنگری است و باید به سمت حمایت از مردم تغییر یابد.

وی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز خواست حتما پسوند اسلامی را رعایت کنند و سیستم شهرداری را جز به جز اسلامی کنند.

۱۳۹۷/۰۲/۱۰ - ۱۲:۰۴:۲۴

دیدگاه های شما