امروز: دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

بازدید اعضای کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای شهر شیراز از شهرداری منطقه یازده

بازدید اعضای کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای شهر شیراز  از شهرداری منطقه یازده

اعضای کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای شهر در بازدید از شهرداری منطقه یازده شهرداری شیراز به بررسی فرصت‌ها، موانع و مشکلات سرمایه گذاری در این منطقه پرداختند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سینا بنی زمانی» رییس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای شهر شیراز در این بازدید گفت: برداشت من این است که معاونت مالی و اقتصادی و سازمان سرمایه‌گذاری، پشتیبانی کافی از مناطق و سازمان‌های شهرداری را انجام نمی‌دهند.

 

وی افزود: در گذشته این معضل وجود داشته که هماهنگی و یکپارچگی در حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری شهرداری ایجاد نشده است و کماکان و علیرغم مصوبات و پی‌گیری‌های شورا، سطح ستادی شهرداری این معضل را رفع نکرده است.

 

بنی زمانی گفت: مقرر شد کارگروهی متشکل از شورا، شهرداری منطقه ۱۱، سازمان سرمایه‌گذاری و مدیریت طراحی شهری، الگوی ادامه پروژه پارک نماز را به کمیسیون پیشنهاد دهد.

 

به گفته رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورای شهر، تا کنون شهرداری پروژه تعریف می‌کرده و برای جذب سرمایه‌گذار اقدام به انتشار فراخوان می‌کرده که این روش موفقی نبوده است. شورای پنجم مصوب کرد که شهرداری برخی فرصت‌ها را طی فراخوان منتشر کند و از سرمایه‌گذاران برای تعریف پروژه دعوت کند. این مصوبه شورا هنوز اجرا نشده، لذا مقرر کردیم فرصت سهراب سپهری به عنوان اولین مورد جهت تعریف پروژه، فراخوان شود.

 

دکتر «نواب قائدی» ناظر شهرداری منطقه ۱۱ در شورای شهر در این جلسه گفت:

باید با استفاده از فراخوان خلاقیت موجود در بیرون از شهرداری را جذب کنیم.

وی همچنین خواستار جلوگیری از هدررفت بودجه در بسته‌های غیرقابل پیاده‌سازی شد.

دکتر قائدی با اشاره به حضور مهمانان نوروزی در پارک نماز خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری در این منطقه می‌تواند برای شهر شیراز مزایای بسیاری در برداشته باشد.

«ابراهیم صبوری» نایب‌رئیس شورای شهر نیز در این جلسه ضمن ابراز ناراحتی از شیوه بازاریابی در شهرداری این روند را به بنگاه‌داری تشبیه کرد و افزود: این روش بازاریابی می‌تواند باعث فساد شود.

دکتر «قاسم مقیمی» عضو شورای شهر در این جلسه گفت از هر اقدامی باید آسیب‌شناسی صورت گیرد و مشکلاتی که مانع حضور سرمایه‌گذار می‌شود را شناسایی کرد.

وی افزود: باید منافع شهر و سرمایه‌گذار در اولویت باشد و برای برداشتن مشکلات از سر راه سرمایه‌گذاران چاره اندیشی شود.

۱۳۹۷/۰۲/۱۰ - ۱۷:۱۰:۱۴

دیدگاه های شما